P.Jonikas veteranų krepšinio lygos finale pelnė 51 tašką!

veteranai krepsinis_taureVeteranų krepšinio komanda „Šilutės šamai“ baigė Tauragės apskrities veteranų krepšinio lygos kovas „Žalgirio“ sporto draugijos taurei laimėti.

Šilutiškiai laimėjo bronzos medalius, o Petras Jonikas pripažintas geriausiu „Šilutės šamų“ komandos žaidėju: jis pelnė 51 tašką per rungtynes ir pataikė net 11 tolimų metimų.

Pusfinalio link

„Šilutės šamai“ ketvirtfinalyje susitiko su Tauragės „Senvagės“ krepšininkais. Rungtynės nebuvo iš lengvųjų.

Pirmajame kėlinyje varžovams sėkmingiau sekėsi pelnyti taškus – po pirmųjų minučių jie pirmavo 22:31. Antrąjį kėlinį laimėjo šilutiškiai veteranai, bet to neužteko, kad bendroje įskaitoje jie pirmautų – dar buvo besivejančiųjų vaidmenyje.

Po ilgosios pertraukos „Šamai“ pradėjo diktuoti savo žaidimą ir agresyviau puolė varžovų krepšį. Netrukus deficitą sumažino iki minimumo – 62:63. Ketvirtasis kėlinys lemiamas – kas laimės, tas ir keliaus į pusfinalį.

Iškovoti nelengvą pergalę pavyko mūsiškiams – 89:84.

Šilutiškių komandoje rezultatyviausi buvo: P.Jonikas – 33 tšk. (5 tritaškiai), R.Petkevičius – 18 tšk., E.Pašilis – 11 tšk., G.Šimkus – 10 tšk.

Būsimiems čempionams nepasipriešino

Susitikimas su Plungės „Olimpu“ šilutiškiams buvo skausmingas. Komandos kovojo dėl patekimo į finalą: laimėjusi komanda kovos dėl pirmosios vietos finale, o pralaimėjusioji stos į kovą dėl trečiosios vietos medalių.

Rungtynes rezultatu 90:59 (22:7, 22:21, 24:7, 22:24) laimėjo „Olimpas“.  Pusfinalyje rezultatyviausi „Šamų“ komandoje buvo G.Grikšas – 13 tšk., G.Šimkus – 12 tšk., J.Jaunius – 10 tšk., R.Petkevičius – 7 tšk.

P.Joniko šou

„Šilutės šamai“ finale dėl trečiosios vietos kovojo su Šilalės „Autoniukas“ krepšininkais.

Pirmoje rungtynių dalyje pirmavo Šilalės ekipa, tačiau po pertraukos vaizdas aikštėje pasikeitė – vadeles į savo rankas paėmė Šilutės vyrai ir persvėrę rezultatą iniciatyvos nebepaleido. Mūsiškiai gynėsi dar geriau, o varžovų jėgos vis mažėjo.

„Šamai“ šventė pergalę rezultatu 80:62 (15:25, 27:21, 18:9, 20:7) ir pasipuošė bronzos medaliais.

Nuo pat pirmojo kėlinio stebino ir vienus džiugino, o kitus liūdino Petro Joniko tritaškių šou. Buvęs LKL krepšininkas P.Jonikas tapo rezultatyviausiu „Šilutės šamų“ žaidėju, kuris tiesiog siautė už tritaškių linijos ir komandai pelnė net 51 tašką.

Jis tolimus metimus, atsitraukęs dar net porą metrų nuo tritaškio linijos, mėtė per rankas varžovams, ir kamuolys skriedavo tiesiai į šilališkių saugomą krepšį. Petras pataikė 11 tritaškių iš 20-ies!

„Kai kitiems nekrenta, reikia imtis iniciatyvos“, – šypsodamasis sakė P.Jonikas. Paklaustas, ar tai didžiausias taškų kraitis per vienerias rungtynes jo karjeroje, atsakė, kad ne. Pasirodo dar 1999 m. Lietuvos krepšinio A lygoje (dabar – NKL) jis, žaisdamas prieš „Žalgirio“ dublerius (M.Kalnietis, J.Mačiulis, P.Jankauskas) per rungtynes pelnė 57 taškus.

Tauragės apskrities veteranų krepšinio lygos finale dėl pirmosios vietos kovojo Viduklės „Viduklė“ ir Plungės „Olimpas“. Rezultatu 68:81 nugalėjo „Olimpas“ ir pelnė aukso medalius, antra liko „Viduklė“.