P. Mickutė – Europos rankų lenkimo vicečempionė

Antradienį Vilniuje prasidėjo 30-asis Europos rankų lenkimo čempionatas.

P. Mickutė tapo Europos rankų lenkimo vicečempione.

Tokio rango varžybos mūsų šalyje vyksta ketvirtą kartą. Jauniausiems čempionato dalyviams 15 metų, o tarp beveik 500 atletų buvo galima pamatyti ryškiausias šios sporto šakos žvaigždes.

Europos rankų lenkimo čempionate kovas kairiąja ranka pradėjo U16, U18 ir U21 amžiaus grupėse dalyvaujantys jaunuoliai. Naumiestiškė Paulina Mickutė kaire ranka iškovojo sidabro medalį ir tapo Europos vicečempione. Trečiadienį to paties amžiaus atletai varžėsi dešine ranka. Paulina finale kovėsi su slovake abiem rankomis ir vėl tapo vicečempione.

Čempionate be Paulinos dalyvavo daugkartinė pasaulio rankų lenkimo čempionė, šilutiškė Eglė Vaitkutė ir jos treneris Aleksandras Pancerovas.

Šeštadienį ir sekmadienį vyks suaugusiųjų visų amžiaus grupių varžybos – iš pradžių kairiąja ranka, o sekmadienį – dešiniąja. Lietuvos garbę įvairiose amžiaus grupėse ir svorio kategorijose gina 62 sportininkai ir sportininkės. Pasak Lietuvos rankų lenkimo federacijos prezidento Vydo Mikelionio, tikimasi, kad komandinėje įskaitoje Lietuvos sportininkai pateks tarp trijų pajėgiausių komandų. V. Mikelionis prasitaria: „Manau, kad 10-12 medalių tikrai bus“.

Favoritė – daugkartinė pasaulio ir Europos čempionė, ryškiausia šalies komandos žvaigždė, šilutiškė E. Vaitkutė dalyvaus 80+ kg svorio kategorijos varžybose. E. Vaitkutė jau daug metų vadinama bene stipriausia pasaulio rankų lenkike, tikimasi, kad būtent ji ir šiame čempionate iškovos aukso medalius kairiąja ir dešiniąja ranka.