Padangos: kokybė ir patikimumas tiek lengvosioms, tiek pramoninėms transporto priemonėms

 

tyre-1714669 960_720Kiekvienas žmogus, norėdamas patogiai ir saugiai vaikščioti,  kruopščiai renkasi avalynę. Tą patį privalome turėti galvoje ir rinkdamiesi savo automobilio apavą – padangas. Dažnai vairuotojai renkasi padangas žinodami tik reikalingą dydį arba susigundo spalvinga bei garsia etikete, visiškai pamiršdami, jog svarbiausios automobilio padangų savybės turėtų būti – komfortas, saugumas ir galimybė maksimaliai valdyti transporto  priemonę. Taigi, jeigu kelyje norite jaustis saugiai, rinkdamiesi šią mašinos detalę būkite itin atidūs.

Žodį „padangos“ dažniausiai susiejame su lengvaisiais automobiliais. Tačiau ši detalė ne ką mažiau svarbi ir pramoninėms, žemės ūkio, dviratėms ir kitoms transporto  priemonėms. Todėl, prieš įsigyjant padangas, svarbu žinoti ne tik kokiai transporto priemonei jos skirtos, bet ir kokiomis sąlygomis ja važinėsite. Padangos naudojamos kombainams, miško technkai, sunkvežimiams, žemės ūkio padargams dar  vadinamos industrinėmis padangomis. Jos turi atitikti visus saugumo ir patvarumo kriterijus. Taip pat pageidautina, jog pasižymėtų ir kitomis savybėmis:

  • patikimomis ekspoatacinėmis savybėmis, ypač važiuojant lietingu oru,
  •  tvirtumu, nes dažniausiai vežamas didelis svoris ir tenka atlaikyti smūgius nelygiame kelyje,
  • važiavimo komfortu, kai tenka tenka susidurti su tokiais trukdžiais kaip:  triukšmas, vibracija ir kt.

Daugelis padangų gamintojų siūlo šią mašinų detalę su sustiprintomis savybėmis. Sustiprintos padangos turi didesnį apkrovos indeksą, kad išlaikytų didesnį svorį. Šio tipo padangos atpažįstamos iš ženklo, kuris žymimas ant šono ir skiriasi priklausomai nuo gamintojo.

Lietuvoje dar viena gana aktuali tema vairuotojams – sezoninės padangos. Vasarinės yra tinkamiausios naudoti ant sausos kelio dangos. Esant šlapiai kelio dangai, jos praranda kai kurias savo technines savybes. Todėl, jeigu dažniau važinėsite lietingose vietovėse, įsigykite protektorių turinčias padangas. Su protektoriaus pagalba vanduo iš po padangų  išstumiamas gerokai efektyviau. Nukritus temperatūrai žemiau 10-ies laipsnių, rekomenduojamos žieminės padangos. Jų guma atsparesnė žemai temperatūrai. Jos naudojamos kur kas atšiauresnėmis oro sąlygomis, todėl ir dėvisi greičiau nei vasarinės padangos. Todėl reikėtų atidžiau sekti jų būklę ir,  kai protektoriaus gylis pasiekia 3  mm, rekomenduojama padangas keisti. Universalios padangos galėtų būti puiki alternatyva, kai sezonų kaita nėra labai ryški. Tokiu būdu sutaupysite pinigų, nes jas galima naudoti ištisus metus. Vis gi, universalios padangos turi vieną trūkumą. Ant sausos kelio dangos jos ne tokios efektyvios kaip vasarinės, o  žiemos metu ant snieguoto kelio nesuteiks tiek  saugumo, kiek galima tikėtis iš žieminių padangų.

Įvertinę savo poreikius turite platų pasirinkimą, kur įsygyti padangas. Tai gali būti: autocentras, specializuota padangų parduotuvė, internetinė parduotuvė. Pastarosios užsiima veikla tik internete ir turi didelį pranašumą: patrauklias kainas. O montavimo paslaugos? Tokie tinklai paprastai bendradarbiauja su padangų montavimo centrais, todėl pirkėjui nereikia pačiam ieškoti tokių paslaugų tiekėjų.