Padėkos vakare – pašmaikštavimai Švėkšnos tema

P1110014Švėkšnos bendruomenės nariai turi gražią tradiciją – padėkoti vieni kitiems už praėjusių metų darbus, iniciatyvas, įspūdingus renginius.

Padėkos vakarą surengę švėkšniškiai ir praėjusį penktadienį dėkojo tiems, kurių dėka, anot seniūno Alfonso Šepučio, Švėkšna yra savitas kraštas, kurie kuria šio krašto gyvenimą gyvai: kuria grožiu, supratimu, geromis idėjomis ir tiesiog kukliu, tyliu darbu. Visiems jiems nusilenkė seniūnijos vadovas, visi jie vėliau ėjo vienas prie kito ir dėkojo už pagalbą sunkiu metu, už rūpestį silpnesniuoju ir tiesiog už buvimą kartu.

Padėkos vakare netrūko ir šmaikštumo – ne vienas iš susirinkusiųjų subtiliai juokavo Švėkšnos tema…

Šviesos akciją palaikė visa bendruomenė

Praėjusieji metai Švėkšnai, A.Šepučio pastebėjimu, buvo geri ir ypatingi. Ypatingi renginių gausa, gerais iššūkiais ir reikšmingomis iniciatyvomis. Ko gero, ypatingiausia iniciatyva reiktų vadinti visoje šalyje miestelį išgarsinusią akciją „Mes už šviesą“, kurią inicijavo mokytojas Vaidotas Didžiūnas.P1110020

Padėkos raštą atsiėmęs pedagogas neslėpė, kad įvertinimas visada malonus, bet pastebėjo, jog padėkos už pavykusią naujovę verta visa į akciją įsijungusi miestelio bendruomenė. Anot V.Didžiūno, iš tos avantiūros nieko nebūtų išėję, jei jos nebūtų palaikiusios mokykla ir seniūnija.

Pedagogas neištvėrė nepasidalijęs ir po šios gražios akcijos perskaitytais internautų komentarais. Vienas jų, anot mokytojo, privertė jį suprasti, „kur iš tiesų esanti jo vieta“. „Helovyną gali imituoti tik psichiniai ligoniai“, – taip, anot mokytojo, buvo įvertintas švėkšniškių darbas. „Teisus yra Juozas Erlickas sakydamas, kad kai visi eina pirmyn, mes einame durnyn“, – dar nuo savęs pridėjo V.Didžiūnas.

Ypač aktyvus neįgaliųjų sambūris

Seniūnas pasidžiaugė ir daugybės kitų saviškių darbais. Jo padėką pelnė solidų Švėkšnos internetinį puslapį sukūręs ir tvarkantis Jonas Girskis, enciklopedinį žinyną apie miestelio istoriją „Švėkšnos kraštas, žmonės ir įvykiai“ išleidęs Petras Čeliauskas, Žagatpurvių kaimo kapinaites be jokių raginimų ėmęsis tvarkyti Eugenijus Šuldekovas. Padėkota ir visus vakaro dalyvius priėmusiems naujos kaimo turizmo sodybos „Alsė“ šeimininkams Rūtai ir Edvardui Mikeliams, visai neseniai pradėjusiems savo verslą Švėkšnoje, ir seniūnijos naujienas, anot seniūno, „aktyviai, tikroviškai ir realiai“ platinantiems rajono laikraščiams.
P1110017
„Turbūt visame rajone nėra kito tokio žmogaus, kuris kasmet naujametę naktį aukotų savo bendruomenei“, – tokia seniūno mintis buvo skirta Vytautui Raibiui. Tai jis kasmet prie pagrindinės Švėkšnos eglės atsigabena savo muzikos aparatūrą ir kviečia švėkšniškius sutikti Naujuosius, linksmindamas juos kone iki paryčių.

V.Raibys irgi prisiminė asmeninį išgyvenimą Švėkšnos tema. Kartą kitame Lietuvos krašte jį sustabdę policijos pareigūnai paklausė gyvenamosios vietos. Išgirdę, kad vyras esąs iš Švėkšnos, susižvalgę tarpusavyje paleido jį baudos taip ir neišrašę…

Ypač aktyviai, anot A.Šepučio, į miestelio gyvenimą pernai įsijungė atsigavusi vietos Neįgaliųjų draugija. „Tokio aktyvaus žmonių sambūrio Švėkšnoje aš dar nemačiau. Vos prašvitus, jie jau šmirinėja seniūnijoje“, – taip savo susižavėjimą neįgaliaisiais išreiškė seniūnas.

Ši darni Švėkšnos neįgaliųjų šeima dabar jau ir labai didelė – vienija 96 žmones. O kone nuo nulio prieš porą metų veiklą pradėjusi jų vadovė Ingrita Riterienė švėkšniškiams dabar primena rūpestingą mamą su būriu vaikų.

„Aš didžiuojuosi savo nariais, jie tokie šaunūs“, – taip saviškius įvertino neįgaliųjų pirmininkė.

Klebonas mato šypsenas net belaidžiu telefonu

Savo seniūnaičiu Valentinu Vanagu turėtų didžiuotis Inkaklių P1110033bendruomenė, nes jis, anot seniūno, mažesnį dėmesį skiria savo kiemui nei gyvenvietės reikalams. „Mes seniūnui, žinoma, esame didelis vargas, bet savo tikslų vis tiek sieksime ir toliau“, – tvirtai pažadėjo inkakliškis.

Pernai vidurvasarį į bendruomenę įsijungė naujas dvasininkas – klebonas Saulius Katkus. „Tvirtai stokite ant Švėkšnos žemės, ir kad suptų jus kuo didesnis tikinčiųjų būrys“, – linkėjo A.Šeputis.

Klebonas sakė, jog jam labai graži šiame miestelyje gyvuojanti tradicija padėkoti vieni kitiems, bet irgi neištvėrė nepašmaikštavęs „vietos tema“. Anot jo, kai dabar paskambinąs į tas parapijas, kuriose jam teko dirbti anksčiau, ir prisistatąs, jog skambina iš Švėkšnos, kitame laido gale garantuotai iš karto užmatantis šypseną, net jei ryšys būna belaidis…

A.Šeputis sakė dar trumpai dirbantis su naująja rajono valdžia, bet jau pajutęs, kad seniūnijos problemos išgirstamos ir suprantamos. Todėl turįs pagrindo tikėtis, jog ir šie metai Švėkšnai bus geri. O merei Daivai Žebelienei ir administracijos direktoriui Raimundui Ambrozaičiui jis įteikė knygas apie Švėkšną – kad jie dar geriau pažintų šį kraštą.

Vietos fotografo Vytauto Marcinkevičiaus fotografuoti ir ant drobės perkelti miestelio vaizdai tąvakar įteikti dideliam būriui seniūnijos talkininkų.

Padėkas išsakė ir pedagogės

„Saulės“ gimnazijos direktorė Dalia Dirgėlienė pirmiausia dėkojo savo įstaigos bendruomenei ir pavaduotojoms Rimai Poškienei bei Onutei Jurjonienei, padedančioms vežti „tą nemenką vežimą“. „Labai lengva vadovauti, kai tokias pavaduotojas turiu“, – sakė direktorė. Būriui pedagogų ir rėmėjų padėkota už tai, kad mokykloje gausu gėlių, meninių akcentų, o prelatui Petrui Stukui – už tai, kad išleistuvės pernai buvo kitokios, kad abiturientus prie altoriaus prileido.P1110027

Sėkmingais metais pasidžiaugė ir sanatorinės mokyklos vadovė Laima Navickienė. Šios mokyklos ugdytiniai bent mažais savo darbais jau irgi įsijungė į bendruomenę, o bendruomenė juos priėmė. Tą parodė ir pirmą kartą surengta akcija „Padovanok vaikams kelionę“, kurios metu miestelio bendruomenė mokyklai paaukojo 2500 litų. „Taigi kažkur tikrai važiuosime“, – džiaugėsi direktorė, padėkos varpelius įteikusi verslininkams Toliušiams ir Ambrozams.

Visai bendruomenei padėką išsakė vaikų darželio direktorė Rita Bagdonienė, nes visa bendruomenė ir prisideda prie to, kad šioje įstaigoje netrūktų vaikų, būtų jauku ir gera.

Merė D.Žebelienė ir savivaldybės administracijos direktorius R.Ambrozaitis pasidžiaugė ne tik švėkšniškių bendruomeniškumu, bet ir tuo, kad ši bendruomenė turi ypatingą gaspadorių. „Ir kaip tu, seniūne, visur suspėji?“ – stebėjosi R.Ambrozaitis.

Seniūnui A.Šepučiui įteiktas duonelės kupinas krepšys bei visą 11-os seniūnijų šeimą atspindintis paveikslas.

Vakaro dalyviai gėrėjosi Pantomimos teatro spektakliu, pabendravo prie taurės šampano.