Padėkota Šilutės vardą garsinantiems moksleiviams ir jų mokytojams

Savivaldybės vadovai tradiciškai birželio 17-ąją pagerbė ir apdovanojo mokinius, kurie praėjusiais mokslo metais laimėjo prizines vietas tarptautinėse bei šalies olimpiadose ir konkursuose. Kartu pagerbti ir mokytojai, kurie parengė nugalėtojus.

„Mes džiaugiamės jūsų rezultatais, kuriuos parodėte šiais sudėtingais mokslo metais. Dėkojame mokiniams ir jų vedliams bei tėveliams, kurie padeda šiems prizininkams eiti tikslo link. Tai didelis indėlis į mūsų krašto kultūrinį ir akademinį gyvenimą“, – tarė Šilutės savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis.

Renginys vyko sparčiu tempu

2020- 2021 mokslo metais mokiniams buvo itin sunku. Pasirengimas ir dalyvavimas konkursuose, olimpiadose didžiąja dalimi, kaip ir mokymasis vyko nuotoliniu būdu. Tačiau mūsų krašto mokiniai buvo pakankamai motyvuoti ir atkakliai siekė aukštų tikslų net šiuo sudėtingu laikotarpiu. Todėl daugiau nei šimtas rajono mokyklų mokinių šiemet apdovanoti už prizinių vietų laimėjimus įvairiuose konkursuose, tarptautinėse bei šalies olimpiadose. Plojimų ir apdovanojimų sulaukė ir kelios dešimtys konkursams mokinius parengusių mokytojų.

Renginys vyko vienoje gražiausių Šilutės vietų – Hugo Šojaus dvaro kieme. „Išties tas karantinas turi ir teigiamų dalykų. Pažvelkite kokioje gražioje vietoje mes esame. Juk kitu metu būtume seniai sėdėję kažkokiame pastate, salėje“, – juokaudamas sakė meras.

Po vaizdingos ir šmaikščios V. Laurinaičio kalbos Savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus Pozingis juokavo, kad sunku ką ir bepridurti. Bet ir jis, ir Švietimo bei kultūros skyriaus vedėja Dainora Butvydienė gražiais žodžiais išreiškė padėką, jų žodžiais tariant, akademiniam ir kultūriniam mūsų krašto elitui. „Ačiū, kad garsinate Šilutės kraštą“, – iš įvairių lūpų šie žodžiai ne kartą skambėjo renginio metu.

Renginio vedėjas Marijus Budraitis, nuotaikingai vedęs šį renginį dėl didelio apdovanojamųjų skaičiaus jį šiek tiek pagreitino. Mokiniai nenuobodžiavo, įtemptai klausėsi, o išgirdę savo pavardes plačiai šypsodamiesi skubėjo atsiimti apdovanojimo ir paspausti merui ranką arba duoti „žaibą“. Per porą valandų sparčiu tempu apdovanota apie šimtas geriausių moksleivių ir jų mokytojai.

Apdovanoti ir kolektyvai

Meras dėkojo ir piniginiais čekiais apdovanojo ir bendrojo ugdymo mokyklų meno kolektyvus. Apdovanojimų sulaukė Žibų pradinės mokyklos jaunučių liaudiškų šokių grupė „Žiburėlis“, laimėjęs pirmąją vietą konkurse „Aguonėlė“ ir jų mokytoja Alina Urbonienė už puikų šio kolektyvo parengimą; Vydūno gimnazijos liaudiškų šokių kolektyvo „Žvilgis“ jaunimo grupė, užėmusi tame pačiame konkurse antrąją vietą ir juos parengusi mokytoja Lina Linkė; Šilutės pirmosios gimnazijos liaudiškų šokių kolektyvo „Atlaja“ jaunimo grupė, konkurse „Aguonėlė“ iškovoję I vietą ir juos parengusi mokytoja Rita Kurpeikytė; Šilutės pirmosios gimnazijos jaunųjų kūrėjų komanda (Dija Vaičikauskaitė, Karolina Sankauskaitė, Rita Prusaitytė), dalyvavusi Nacionaliniame kūrybiniame konkurse „Kūryba ir saviraiška“, laimėjusi III vietą ir juos parengusi mokytoja Nijolė Titienė.

Korespondentė, interneto svetainės administratorė.