Pagarbos bėgimas Drevernoje – kapitonui Kruzui atminti

BegimasKasmet spalio viduryje bėgimo mėgėjai iš Šilutės vyksta pas kaimynus į Dreverną. Gražią tradiciją turintys dreverniškiai kasmet organizuoja pagarbos bėgimą, skirtą Lietuvos kapitonui Kruzui – nerimstančiam keliautojui Gintarui Paulioniui, garsinusiam Lietuvos vardą, atminti.

1994 m. paties pasidaryta irkline valtimi, pavadinta danų keliautojo Alfredo Jenseno vardu, G. Paulionis vienas perplaukė Baltiją ir pasiekė Kopenhagą (Danija). Spalio 2 d. grįždamas namo jis pateko į uraganą ir žuvo visai prie namų, pakrantėje ties Preila.

Iš 49 savo gyvenimo metų, 25-erius G. Paulionis skyrė kelionėms. Jis daug kartų rizikavo, daug kartų buvo patekęs į keblias situacijas, bet vis išsisukdavo. Pats yra sakęs, kad keliaudamas ekstremaliomis sąlygomis jaučiasi tikrai gyvenąs, kad viską lemia tikėjimas.

Ir tada, ko gero, ir dabar žmonės šį jo žygį vertina įvairiai: vieni jį laiko šalies didvyriu, kiti – kvailyste, nes keliautojas plaukė neturėdamas jokios ryšio priemonės, be palydovų. Žygis pirmaisiais Lietuvos nepriklausomybės metais buvo labai svarbus – reikėjo nešti pasauliui žinią apie tokią šalį kaip Lietuva, pasakyti, kad ji yra laisva.

Prisiminti G. Paulionį ir pagerbti jo žygdarbį kasmet Drevernoje Gargždų sporto centras organizuoja pagarbos bėgimą. Pasak bėgimo mėgėjų, jeigu nebūtų tokių žmonių – niekas nieko neatrastų.

Šį kartą bėgikus lepino saulėta diena, atrodė, kad kitą marių krantą gali ranka pasiekti. Dalyvius sveikino baltieji garniai, kurių daug buvo Drevernos uoste. Organizatoriai mokykliniais autobusiukais bėgikus išvežiojo į starto vietas, vieni startavo Priekulėje, kiti arčiau Drevernos.

Šiemet laimė šypsojosi Šilutės PGT pamainos vadui Evaldui Bilevičiui ir Inai Žiūrienei. Jie abu įveikę beveik 3,9 km savo amžiaus grupėse, tapo nugalėtojais ir buvo apdovanoti auksiniais medaliais bei gražuolėmis taurėmis. Šilutės sporto klubo „Leitė“ vadovas Edvardas Lukošius, kamuojamas traumų distanciją įveikė per 19 min. 46 sek. ir užėmė IV vietą. Visą trasą (8,4 km) nuo Priekulės iki Drevernos apžvalgos bokšto įveikęs per 36 min. 41 sek. šilutiškis Arlandas Mazgeika savo amžiaus grupėje buvo trečias. Šilutiškiai Gediminas Kazlauskus trasą įveikė per 38:49, Marius Jatkonis – 41:49 ir Neimantas Bilevičius per 47:37.