Pagarbos bėgime Drevernoje – šilutiškiai

begimas drevernojeSpalio 20-osios rytą gausus būrys bėgimo entuziastų susirinko į tradicinį Gintaro Paulionio atminimo bėgimą Drevernoje. Bėgimas buvo skirtas pagerbti drąsų keliautoją, Lietuvos vikingą Gintarą Paulionį, tragiškai žuvusį 1994 metų spalio 2 dieną Baltijos jūroje.

Nors spalio 20-ąją didžioji dalis bėgimo mėgėjų varžėsi Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacijos įskaitiniame bėgime Rumšiškėse, bet į tradicinį pagarbos bėgimą Drevernoje atvyko nemažas būrys greitakojų iš įvairių šalies kampelių, taip pat ir šilutiškių. Rajono garbę gynė Šilutės sporto klubo „Leitė„ bėgikai: Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pamainos viršininkas Evaldas Bilevičius, SK „Leitė„ vadovas Edvardas Lukošius bei šilutiškis Martynas Nasvytis, Pamario pagrindinės mokyklos mokinės Karina Šimkutė ir Lukrecija Lukošiūtė bei Emilė Širvytė iš Žibų pradinės, buvęs savanorių vadas, ventiškis Romas Škadauskas, Šilutės sporto mokyklos lengvaatlečiai Paulius Gudaitis ir Justas Budrikas.

Visi norintys pasivaržyti galėjo rinktis ilgąją 8,4 km arba trumpąją 3,9 km trasas. 8,4 km bėgikams startas buvo duotas Priekulėje, čia prie starto linijos stojo E.Bilevičius, P.Gudaitis ir E.Lukošius. Beje šių eilučių autorius buvo varžybų vyriausias dalyvis.

Distanciją greičiausiai įveikė klaipėdiečiai Dovydas Stašys (0:28:35) ir Nerijus Ruzveltas (0:29:41). Šilutiškis P.Gudaitis distanciją įveikė per 33,04 min. ir užėmė III vietą. SK „Leitė“ vadovas E.Lukošius 8,4 km nubėgo per 37,03 min. ir bendroje įskaitoje buvo septintas. Netrukus finišo liniją kirto E.Bilevičius, distanciją įveikęs per 38,18 min. ir užėmęs 10-ąją vietą. M.Nasvyčiui 8,4 km distanciją įveikė per 53,56 min.
3.9 km distancijoje greičiausias buvo J.Budrikas, 18 sekundžių greičiau kirtęs finišo liniją – 00:13:28, nei klaipėdietis A.Jokubyną. R.Škadauskas bendroje įskaitoje užėmė IV vietą, tačiau savo amžiaus grupėje buvo pirmas – 00:14:51.

Penkiolikmetė K.Šimkutė 3,9 km distanciją įveikė per 24 min. 14 sek. ir savo amžiaus grupėje užėmė I vietą, tad į namus grįžo su gražuole sportine taure bei aukso medaliu. Ne kartą dalyvavusios 20 km pėsčiųjų žygiuose L.Lukošiūtė bei E.Širvytė 3,9 km įveikė per 29 min. 16 sek. Po varžybų jaunosios bėgikės dalinosi neišdildomais įspūdžiais: „Atbėgome paskutinės, bet mums daugiausiai visi plojo. Kada bus kitas bėgimas?..“