Pagėgiuose vyko pasieniečių šventė (foto)

Pasieniečiai šventė profesinę šventę. / VSAT nuotr.Birželio mėnesio pabaiga tūkstantiniam pasieniečių kolektyvui atneša jų profesinę šventę – Pasieniečių dieną. Galime džiaugtis, kad turime savo šventę, savo profesijos dieną.

Lietuvoje pirmą kartą Pasieniečių diena buvo paminėta dar 1922-aisiais. Tų metų sausį tuometinis krašto apsaugos ministras Jonas Šimkus pasirašė įsakymą kariuomenei, kuriuo įteisino profesinę pasieniečių dieną – birželio 29-ają kaip Pasienio pulko šventę. 1999 m. Pasieniečių dienos minėjimas buvo atkurtas.

Šiandieninė Valstybės sienos apsaugos tarnyba – garbinga, profesionali, patikima ir visavertė. Pasienio pareigūnai tinkamai užtikrina Europos Sąjungos ir Šengeno teisyno reikalavimus atitinkantį Lietuvos Respublikos valstybės sienos apsaugos lygį.

Kasdien tūkstančiai šalies gyventojų bei užsienio svečių išvykdami ir atvykdami susiduria su pasieniečiais, stebi ir vertina atliekamą darbą. Nuo sąžiningo pasieniečio tarnybos priklauso ne tik šalies ekonominiai interesai, bet ir jos įvaizdis, žmonių pasitikėjimas.

VSAT pareigūnui keliami patys aukščiausi reikalavimai ir laikmetis iškelia vis naujų, skatinančių tobulėti ir, sutelkus jėgas, patirtį bei ryžtą, siekti iškeltų tikslų.

Šiandien dirbantis pasienyje pareigūnas privalo deramai atlikti savo pareigą – stiprinti Europos Sąjungos išorės sienos apsaugą ir šalies nacionalinį saugumą, vykdyti tinkamą valstybės sienos ir nelegalios migracijos procesų kontrolę, kovoti su kontrabanda.

Pagėgiuose šventė prasidėjo 10.00 val. Šventomis Mišiomis Pagėgių Šv. Kryžiaus bažnyčioje, kur šios parapijos klebonas Vytautas Gedvainis, VSAT vadas generolas Vainius Butinas, Pagėgių rinktinės vadas pulkininkas Rimantas Timinskis, jo pavaduotojai  ir Pagėgių rinktinės pareigūnai meldėsi už pasieniečius ir jų šeimas.

pasienieciaiPasieniečiai šventė profesinę šventę. / VSAT nuotr.Pasieniečiai šventė profesinę šventę. / VSAT nuotr.Pasieniečiai šventė profesinę šventę. / VSAT nuotr.Pasieniečiai šventė profesinę šventę. / VSAT nuotr.

Po Šv. Mišių Pagėgių miesto gatvėmis  grojant Šilutės vaikų meno mokyklos fanfariniam orkestrui „Pamarys“ pražygiavo šventinė eisena, kuri baigėsi Pagėgių rinktinės Štabo teritorijoje. Pagėgių rinktinės Štabe išsirikiavus pareigūnams vyko šventinė ceremonija, kurios metu buvo apdovanoti Pagėgių rinktinės pareigūnai.

Sveikinimo žodžius tarė, ryžto, tvirtybės ir sveikatos linkėjo Vyriausybės atstovė Tauragės apskrityje Irena Ričkuvienė, Tauragės apskrities VPK viršininkas Remigijus Rudiminas – jis taip pat įteikė padėkas pareigūnams už bendradarbiavimą išaiškinant nusikalstamas veikas, Klaipėdos teritorinės muitinės viršininko pavaduotojas Kęstutis Lebeckis, Tauragės apskrities PGV viršininkas Mindaugas Mikutavičius, Pagėgių savivaldos atstovai, kariškiai, šauliai, prokurorai.

Po ceremonijos šventinį koncertą pasieniečiams dovanojo Šilutės vaikų meno mokyklos fanfarinis orkestras „Pamarys“ ir jo vadovas Gražvydas Raila, šokėjų grupės vadovė Judrė Railienė.

Po koncerto visus pasieniečiai pakvietė į Pagėgių rinktinės stadioną, kuriame savo pasirodymus demonstravo Pagėgių rinktinės kinologai su tarnybiniais šunimis ir Specialiosios paskirties užkardos pareigūnai.

Po visų pasirodymų Pagėgių rinktinė visus svečius ir šventės dalyvius vaišino „pasienietiška” koše ir arbata.