Pagerbti geriausi moksleiviai, menininkai ir sportininkai

apdovanoti mokiniai_7Šilutės rajone gyvuoja graži, daugiau nei 10-metį skaičiuojanti tradicija kiekvienų mokslo metų pabaigoje pagerbti geriausiai besimokančius, aukščiausių pasiekimų meno ir sporto srityse pasiekusius moksleivius. Nauja kasmet yra nebent tai, kad tų geriausiųjų, įvairių konkursų ir olimpiadų nugalėtojų turime vis gausesnį būrį.

Tradicijai nenusižengta ir šiemet, tačiau dėl anksčiau minėtos priežasties pagarbos renginį jau teko organizuoti nebe didžiojoje rajono savivaldybės salėje – ten visi moksleiviai, kurių šiemet buvo net daugiau negu šimtas, jų mokytojai, tėvai ir bičiuliai tiesiog nebūtų tilpę. Tad šventė surengta Šilutės kultūros ir pramogų centre.

 

Meras pavadino ambasadoriška veikla

Antradienio popietę kaip reta triukšminga buvo Šilutės kultūros ir pramogų centro salėje. Čia sukviesti tie, kas visus metus savo atkakliu darbu garsino ne tik savų mokyklų ir Pamario krašto vardą – jie aukštai iškėlę nešė ir Lietuvos vardą, mat dalyvavo ir laurus skynė ir tarptautiniuose konkursuose.       apdovanoti mokiniai_2

Kadangi Savivaldybės vadovų padėkos raštus ir gėlės žiedus reikėjo įteikti kaip niekada dideliam moksleivių būriui, renginio vedėjas Marijus Budraitis šmaikštaudamas rajono savivaldybės vadovus ir pačius mokinius paragino į sceną žengti „jaunatvišku greičiu“.
Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis savo kalboje irgi išlaikė tą greitį – daug nekalbėjo. Jis pasidžiaugė, kad ir šiemet turime tokį didelį būrį, mero žodžiais tariant, moksleiviško elito atstovų, ir dar daugiau tų, kurie atėjo kartu su jais pasidžiaugti savo mokinių ir draugų pasiekimais. Anot V.Laurinaičio, visus metus atkakliai dirbusių ir Šilutės rajono bei Lietuvos vardą plačiai garsinusių jaunuolių darbą verta vadinti ambasadoriška veikla, už kurią jis visiems ištarė AČIŪ.

Įteikti padėkos raštus ir gėles merui padėjo pavaduotojas Algis Bekeris, o po oficialios ceremonijos visiems susirinkusiems koncertavo „X faktoriaus“ nugalėtoja grupė „120“.  

Sąraše – gal 100 pavardžių ir kolektyvų pavadinimų

Padėkos raštai įteikti Pirmosios gimnazijos mokinei Kotrynai Kunickaitei, respublikiniame anglų kalbos oratorių konkurse laimėjusiai I vietą (mokytoja Kristina Sodonienė); M.Jankaus pagrindinės mokyklos mokiniams Linui Kirjanovui (II vieta tarptautiniame matematikos konkurse, mokyt. Laimutė Bernotienė); Austėjai Šneideraitytei (III vieta Nacionaliniame 1-5 kl. mokinių  raštingumo konkurse „Mažasis diktantas“, mokyt. Violeta Verbickienė); Rūtai Jančauskaitei (respublikinio mokinių rašinių konkurso „Labiausiai įsiminęs Lietuvos Šimtmečio sportininkas“ laureatei ir rašinių konkurse  „Pasipriešinimo kovų istorija: laisvas žmogus visuomenėje, kultūroje ir literatūroje“ iškovojusiai III vietą), mokyt. Dalia Šulcienė.

Žemaičių Naumiesčio gimnazijos mokiniui Sauliui Simonui Ramanauskui padėkota už respublikos lietuvių kalbos ir literatūros olimpiadoje iškovotą III vietą (mokyt. Rima Vingienė), Pirmosios gimnazijos mokinei Ugnei Bertašiūtei – už III vietą respublikiniame rašinio konkurse „Gyvenimas yra giesmė“ (Jolita Ežerinskė).

Nacionaliniame pradinių klasių mokinių konkurse „Šviesoforas“ III vietą iškovojo M.Jankaus pagrindinės mokyklos komanda: Tėja Čėsnaitė, Gabija Zalcaitė, Regimantas Leikus ir Pijus Tumpis, kuriuos paruošė mokytoja Laima Mačijauskienė. Vainuto gimnazistė Gintarė Muraulaitė padėką pelnė už sėkmingą pasirodymą vaikų ir moksleivių televizijos konkurse „Dainų dainelė“, kurio laureate tapo (mokyt. Gražina Matulienė), o naumiestiškei gimnazistei Paulinai Mickutei padėkota už III vietą Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkurse „Sidabro vainikėlis“ (mokyt.Edmundas Naujokas).

Šilutės Žibų pradinės mokyklos liaudiškų šokių grupė „Žiburėlis“ I vietą iškovojo respublikiniame šokių festivalyje, o kolektyvą rengė mokytoja Alina Urbonienė. Pamario pagrindinės mokyklos komanda nepralenkiama buvo etnokultūros projekto „Mūsų lobynai“ respublikos varžytuvėse „Atverk tautos lobynų gelmes“, už tai padėkota ir jų mokytojoms Nijolei Būdvytienei bei Astai Grigalienei. Šilutės pirmosios gimnazijos dizaino komanda respublikiniame dizaino ir įvaizdžio konkurse „Kūrėjų oazė“ buvo trečia (mokyt. Nijolė Titienė).

Šilutės meno mokyklos mokinių pasiekimai irgi galime didžiuotis. Meda Siliūtė (mokyt. Liudmila Sandra Tunaitienė) aukštas vietas iškovojo XVII tarptautiniame konkurse „Muzika be sienų“, I respublikiniame pianistų konkurse „Crescendo“ ir respublikiniame jaunųjų pianistų konkurse „Muzikos garsai“, VII tarptautiniame pianistų konkurse „Jaunasis virtuozas“ ir VIII tarptautiniame Brolių Medinš jaunųjų pianistų konkurse.
Karolina Stonytė (L.S.Tunaitienė) laureatės vardą pelnė respublikiniame pianistų konkurse „Crescendo“, puikiai pasirodė VIII tarptautiniame Brolių Medinš konkurse ir IV respublikiniame muzikos ir meno mokyklų solfedžio konkurse (Gražina Liaudanskienė). Pijus Pirogovas (Liudmila Kašėtienė) IV tarptautiniame klasikinės muzikos atlikėjų konkurse „Kaunas Sonorum – 2017“ iškovojo I vietą, nugalėjo jis ir VII tarptautiniame pianistų konkurse „Jaunasis virtuozas“, gerai pasirodė nacionaliniame B.Dvariono pianistų ir stygininkų konkurse bei tarptautiniame lenkų fortepijoninės muzikos konkurse ir tarptautiniame jaunųjų pianistų konkurse „Baltijos gintarėliai“. Saulė Norvaišaitė tapo B.Dvariono pianistų ir stygininkų konkurso laureate ir I vietą iškovojo tarptautiniame jaunųjų pianistų konkurse „Baltijos gintarėliai“ (L.Kašėtienė).

apdovanoti mokiniai_9Beatričė Paičiūtė ir Eglė Ramanauskaitė antras vietas iškovojo respublikiniame R.Žaldoko smuikininkų konkurse (Irena Bogužienė), Justė Vingytė (Žydrė Adomaitienė) II vietą pelnė VIII tarptautiniame Brolių Medinš jaunųjų pianistų konkurse, tapo XX nacionalinio B.Dvariono pianistų ir stygininkų konkurso laureate ir I vietą iškovojo respublikiniame pianistų konkurse „Piano-tech“. Ugnė Kuskytė konkurse „Piano-tech“ buvo antra (Ž.Adomaitienė), kanklininkės Fausta Račaitė, Morta Kaktaitė ir Greta Vismantaitė tapo V respublikinio tautinių instrumentų kamerinių ansamblių konkurso „Keturnytis“ laureatėmis (Angelė Alšauskienė).

Karolina Lindžiūtė laureatės vardą iškovojo tarptautiniame jaunųjų atlikėjų konkurse „Mažieji talentai“ (Loreta Kabanova), akordeonininkai Saulė Barasaitė, Mažvydas Žemaitaitis ir Benas Jakas II vietą pelnė respublikiniame mišrių ansamblių konkurse (L.Kabanova). Gabrielė Bernotaitė IV respublikiniame muzikos ir meno mokyklų solfedžio konkurse buvo trečia (G.Liaudanskienė),  Beatričė Šikšniūtė tarptautiniame piešinių konkurse „Together“ Suomijoje tapo laureate (Živilė Skirkevičienė), Eliza Žakelytė (Neda  Jencienė) III vietą iškovojo respublikiniame mokinių kūrybinių darbų konkurse „Pravėriau vario vartelius“ ir dailės darbų konkurse „Šiuolaikinė madona“.

Eva Valiūtė (N.Jencienė) buvo antra respublikiniame piešinių ir fotografijos konkurse „Trijų spalvų istorija“, Rūta Mielytė (N.Jencienė) tapo to paties konkurso laureate, Joris Balnis (N.Jencienė) – respublikinio dailės piešinių ir darbų konkurso „Šiuolaikinė madona“ laureatu, Miglė Mikulskytė (N.Jencienė) buvo trečia respublikiniame piešinių konkurse „Šimtmečio gimtadienio tortas“, Vytautas Klasauskas (N.Jencienė) tame pačiame konkurse buvo pirmas, o Joris Mikužis (N.Jencienė) – trečias. Simonas Pranckevičius respublikiniame J.Pakalnio jaunųjų atlikėjų pučiamaisiais muzikos instrumentais konkurse buvo trečias (Edgaras Noreika), Kasparas Nognius ir Arnas Kmita (Gražvydas Raila) – iškovojo pirmas vietas.

Fanfarinis orkestras „Pamarys“ (G.Raila) iškovojo XVIII Lietuvos pučiamųjų orkestrų čempionato Grand Prix, šokių kolektyvas „Pamarietė“ (Judrė Railienė) I – II vietas iškovojo respublikiniame vaikų ir jaunimo šokių festivalyje – konkurse „Emocijų banga“, o šokių festivalyje „Šoku Tau“ – dvi I ir II vietas.

Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos lengvaatlečiai Aleksas Vaitiekus, Gediminas Beržanskis, Kęstutis Mickus, Justinas Bočkus, Evaldas Stankus, Robertas Žilius pirmavo Lietuvos mokyklų žaidynių  kaimo vietovių mokyklų lengvosios atletikos finalinėse varžybose (Audrius Urmulevičius), o Šilutės pirmosios gimnazijos lengvaatlečiai Justas Budrikas, Kristina Jašauskaitė, Jokūbas Tubutis, Julija Baciūtė, Erestida Bagdonaitė, Emilija Saudargaitė, Dominykas Šatkus I vietos laimėjimą parvežė iš Lietuvos mokyklų žaidynių kroso estafečių finalo (Vytautas Kirjanovas ir Lina Leikuvienė).

Katyčių pagrindinės mokyklos atstovės Rugilė Vaičiulytė, Guoda Juodytė, Monika Mickutė, Gabrielė Valiūtė, Skaistė Jašinskaitė, Gerda Jonaitytė, Pija Overlingaitė, Gabrielė Jasmonaitė, Gabrielė Lazdauskaitė, Liveta Kebelytė Lietuvos mokyklų žaidynių kaimo vietovių mokyklų mergaičių finalinėse kvadrato varžybose iškovojo II vietą (Danutė Plaipienė),  Žemaičių Naumiesčio gimnazistai Martynas Baltutis, Deividas Degutis, Simonas Jėgeris, Rolandas Vilkys, Marius Oželis, Gvidas Pupšys, Jokūbas Mockus, Karolis Balseris Lietuvos mokyklų žaidynių  kaimo vietovių mokyklų vaikinų tinklinio varžybose buvo treti (Vilija Parnarauskienė).

Daugiau nuotraukų „Facebook“ albume.