geriausia mokiniai DSC08424Į Savivaldybę sukviesti 32 rajono moksleiviai, aukščiausių pasiekimų pasiekę moksle, mene, sporte. Juos į susitikimą su rajono vadovais atlydėjo pedagogai, tėvai, mokyklų vadovai.

Geriausiųjų moksleivių pagerbimo šventę pradėjo Meno mokyklos pianistai, respublikos ir tarptautinių konkursų laureatai Ugnė Petniūnaitė, Emilija Skikaitė ir Kasparas Mikužis.

Rajono merė Daiva Žebelienė ir Savivaldybės administracijos direktorius Raimundas Ambrozaitis džiaugėsi, kad rajone yra tiek daug moksleivių, kurie ne tik gerai mokosi, bet savo pasiekimais meno, mokslo, sporto konkursuose garsina Šilutę, Pamario kraštą Lietuvoje ir užsienyje.

Merė įteikė kiekvienam moksleiviui po čekį už 50 Lt „Pegaso“ knygyne įsigyti knygų, 28 pedagogai gavo po atmintuką. Šventės metu buvo pasakyta daug gražių žodžių moksleivių tėvams ir mokytojams.

Šiemet geriausiais pripažinti: Žibų pradinės mokyklos pirmokai Emilija Kekytė, Meda Stonytė, Ugnius Norkus, kurie tarptautiniame matematikos konkurse „Kengūra“ pateko į Lietuvos geriausių 50-tuką. Jų mokytoja – metodininkė Sigutė Kačinskienė.

Pamario pagrindinės mokyklos 8 klasės mokinys Viktor Vostrikov Lietuvos mokinių meninio skaitymo konkurse laimėjo I vietą (mokytoja  metodininkė Elvita Andriulionienė).Tos pačios mokyklos septintokas Eimantas Balčytis Lietuvos 6-8 klasių mokinių matematikos olimpiadoje laimėjo III vietą (mokytoja metodininkė Regina Zybartaitė).

Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos septintokas Lukas Arlauskas tapo Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkurso III vietos laimėtoju (mokytoja metodininkė Dalia Agintienė), penktokas Irmantas Linkis Lietuvos matematikos olimpiadoje laimėjo I vietą (mokytoja metodininkė Laimutė Riebždienė), penktokas Benas Ranauskas „Kengūros“ konkurse užėmė 5 vietą (mokytoja metodininkė L.Riebždienė), be to, Benas respublikinio konkurso „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ – dalyvis. Šeštokė Gabija Barkauskaitė laimėjo Švietimo ir mokslo ministerijos III laipsnio diplomą kompiuterinių piešinių konkurse (mokytoja metodininkė Rita Barkauskienė).

Žemaičių Naumiesčio gimnazijos 11 klasės mokinė Giedrė Pupšytė Europos Komisijos vertimo raštu konkurse pripažinta geriausia jaunąja vertėja iš Lietuvos, prizas jai įteiktas Briuselyje (mokytoja metodininkė Danguolė Naujokienė).

Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos vienuoliktokas Viktoras Jurkaitis respublikiniame konkurse „Kengūra“ respublikoje laimėjo 26 vietą (mokytoja Jadvyga Rutkauskaitė), vienuoliktokės Emilija Mikutytė ir Agnė Dirgėlaitė Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurse laimėjo 3 vietą (mokytoja metodininkė Danguolė Šaulienė).

Šilutės Vydūno gimnazijos 1 klasės mokinys Martynas Šapalas Lietuvos fizikos čempionate laimėjo 1 vietą (mokytojas metodininkas Edmundas Regelskis), 3 klasės mokinys Eimantas Šaulitis respublikinėje istorijos olimpiadoje laimėjo 2 vietą, be to, jis buvo Lietuvos televizijos projekto „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ finalininkas. 3 klasės mokinys Oskaras Venckus tapo nugalėtoju  Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkurse, fotomaratone „Lietuvos gamtos pažinimo keliai“ ir kompiuterinės animacijos konkurse, o fotografijų parodoje „Žemės spalvos“ laimėjo 3 vietą (mokytojos metodininkės Laimutė Pakalniškienė, Audronė Stasiulienė ir Audronė Česnakevičienė bei mokytoja ekspertė Tatjana Balvočienė). Debatų anglų kalba konkurse vydūniečiai Rūta Ramanauskaitė, Monika Rimkutė ir Martynas Kostiuška užėmė I vietas, o konkurse „Geriausias debatininkas“ Martynas dar užėmė 2 vietą (visus moko vyresnioji mokytoja R.Baliasi).

Šilutės r. vaikų meno mokyklos mokinės Indrė Montvydaitė ir Viktorija Gečaitė Jono Švedo liaudies instrumentų atlikėjų konkurse tapo laureatėmis (mokytoja metodininkė Angelė Alšauskienė). Karolina Stonytė – tarptautinio konkurso „Muzika be sienų“ laureatė, Kornelija Tunaitytė – tarptautinio konkurso „Muzika be sienų“ 3 vietos laimėtoja (abi moko vyresnioji mokytoja L.S.Tunaitienė). Emilija Lidžiūtė, Benas Taroza, Laura Šveikauskaitė, Gabrielė Norvaišaitė tapo tarptautinio Jeronimo Kačinsko instrumentinių ansamblių konkurso 3 vietos laureatais (vyresnioji mokytoja Loreta Kabanova). Ugnė Petniūnaitė ir Emilija Skikaitė – tarptautinio konkurso „Muzikuojame dviese“ 3 vietos laimėtojos, o Gabrielė Paužuolytė ir Laura Birbalaitė tame pačiame konkurse laimėjo 2 vietą, Kasparas Mikužis – tarptautinio konkurso „Jaunasis muzikantas“ Taline 1 vietos laureatas, tarptautinio konkurso „Muzikuojame dviese“ 1 vietos laureatas (visus moko mokytoja ekspertė Liudmila Kašėtienė).

Mero padėkos raštais ir piniginiais čekiais apdovanotos šios mokinių komandos ar meno kolektyvai ir juos parengę mokytojai.

200 Lt dovaną gavo Šilutės pirmosios gimnazijos retorikos ir folkloro kolektyvas – Lietuvos mokinių konkurse „Atverk tautos lobynų gelmes“ užėmęs 1 vietą (mokytojos metodininkės Vaida Galinskienė, Giedrė Pocienė).

500 Lt dovaną gavo Šilutės r. vaikų meno mokyklos fanfarinis orkestras „Pamarys“, Lietuvos orkestrų čempionate laimėjęs 2 vietą (mokytojas ekspertas Gražvydas Raila ir mokytojas Edgaras Gedeikis).

Šilutės pirmosios gimnazijos komanda laimėjo 2 vietą konkurse „Lietuvos Junior Achievement“ ir gavo 100 Lt dovaną (mokytoja metodininkė Galina Raicevičienė).

Katyčių pagrindinės mokyklos mergaičių komanda, Lietuvos mokinių olimpinio festivalio kaimo vietovių mokyklų kvadrato varžybose užėmusi 2 vietą, gavo 200 Lt dovaną (mokytoja metodininkė Danutė Plaipienė).

Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos mergaičių komanda, Lietuvos mokinių olimpinio festivalio kaimo vietovių mokyklų lengvosios atletikos varžybose laimėjusi 3 vietą, ir berniukų komanda, Lietuvos mokinių olimpinio festivalio kaimo vietovių mokyklų lengvosios atletikos varžybose laimėjusi 2 vietą, gavo 200 Lt dovanas (mokytoja Dainora Grevienė, ir mokytoja metodininkė Zita Urmulevičienė).