Pagerbti geriausi rajono sportininkai

SPORTO PAGeRBIMAS 1Trečiadienį, kai Lietuvos Vyriausybė pagerbė aukščiausių rezultatų pernai pasiekusius šalies sportininkus, panaši pagerbimo popietė surengta ir Šilutėje.

Į Savivaldybę sukviesti tie sportininkai, kurie praėjusiais metais pasiekė ypač aukštų rezultatų ir labiausiai garsino Šilutės rajono vardą Lietuvoje bei užsienyje, taip pat dalyvavo ir jų treneriai. Vieniems įteikti padėkos raštai ir dovanėlės, kitiems atiteko ir kuklūs piniginiai prizai.

Sportininkai iškalbingumu nepasižymėjo, akivaizdžiai parodydami, jog jiems lengviau rungtis sporto aikštelėse, nei rėžti kalbas. Užtat jų treneriai buvo atviresni ir sakė, jog rajono politikai ir vadovai turėtų sportui skirti daugiau dėmesio.

Sportininkai šilutiškius džiugino visus metus

Rajono sporto tarybos pirmininkas Algirdas Gečas, retoriškai užklausęs, kuo praėjusieji metai buvo svarbūs rajonui, iš karto pats atsakė, jog jie buvo ypatingi sporto bendruomenei. Londono olimpiadoje dalyvavo ir du mūsų krašte išugdyti sportininkai. Didžiausia sėkmė lydėjo traksėdiškį boksininką Evaldą Petrauską, kuris 9 metus treniravosi Šilutės sporto mokykloje.

Beje, E.Petrauskas geriausių 2012 metų šalies sportininkų dešimtuke užėmė 4-ąją vietą. Kartu su kitais sporto lyderiais Vilniaus „Karolinos“ konferencijų centre jį pasveikino Lietuvos TOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

Lengvosios ir sunkiosios atletikos, dziudo imtynių, krepšinio, bokso, ralio – kroso, rankų lenkimo ir kitų sporto šakų atstovai šilutiškius džiugino visus metus. O žinoma rankų lenkikė Eglė Vaitkutė net aštuntą kartą tapo pasaulio čempione.

Pasak A.Gečo, tokių pasiekimų nebūtų be Šilutės sporto klubų veiklos. Jis taip pat pripažino, jog ekonominė krizė palietė ir sporto pasaulį, ir sakė, kad reikėtų atkurti iki krizės buvusį sporto finansavimą.

Ne mažiau svarbu ir sportinės veiklos planavimas. Rajono sporto strategija yra parengta, bet modernaus sporto centro Šilutėje nėra iki šiol, tad dauguma sportininkų treniruojasi prastomis sąlygomis. „Turime sudaryti tinkamas sąlygas savo sportininkams. Bendromis pastangomis mes galim“, – sakė A.Gečas.

Didesnio finansavimo nebus

Geriausius sportininkus sveikinusi rajono merė Daiva Žebelienė sakė, jog toks susibūrimas – puiki proga visiems pasidžiaugti pernai pasiektais rezultatais. Ji linkėjo sportininkams ir jų treneriams ir toliau išlikti tokiems ryžtingiems, užsispyrusiems ir atkakliai siekti naujų aukštumų.

Merės pavaduotojas Alvidas Šimelionis pasidžiaugė, kad prie Lietuvos sporto pasiekimų prisidėjo ir Šilutės krašto atstovai ir išreiškė viltį, kad tie pasiekimai bus išlaikomi ir ateityje. Bet iš karto įspėjo, kad finansinės Savivaldybės galimybės yra ribotos, tad didelės paramos sporto žmonės neturėtų tikėtis.

Kad didesnio finansavimo sportui nebus, antrino ir administracijos direktorius Raimundas Ambrozaitis. Todėl, anot jo, reikėtų saugoti ir išlaikyti tą sporto bazę, kuri šiandien turima.

Vienas po kito buvo sveikinami siekiamybe daugeliui jaunų sportininkų tapę vaikinai ir merginos, jų treneriai. Visi jie paminėti metų sporto apžvalgoje, kurią „Šilutės naujienos“ spausdino sausio 8 dienos numeryje, visiems jiems dėkojo merė, Sporto mokyklos direktorius Aivaras Lileikis, administracijos vadovai. Jubiliejaus proga pasveikintas lengvaatlečių treneris Stasys Oželis.

Treneriai prašo „bent kažką daryti“

Suteikus žodį sportininkams, norinčių kalbėti neatsirado, užtat prabilo jų treneriai. Tenisininkų mokytojas Jonas Piekautas sakė, jog sportas Šilutėje laikosi tik trenerių entuziazmo dėka ir labai reikėtų, kad „politikai kaip reikiant pamylėtų sportą“. Jis siūlė „bent kažką daryti“, galbūt į sporto rėmimą įtraukti verslo atstovus.

Bokso treneris Vincas Murauskas irgi apgailestavo dėl dėmesio sportui stokos. Anot jo, prieš pat Naujuosius metus iš Europos čempionato grįžo du jo auklėtiniai, vieninteliai iš Lietuvos laimėję prizines vietas: Evaldas Petrauskas – II, Edgaras Skurdelis – III. Tačiau šis vaikinų pasiekimas kažkodėl nebuvo net paminėtas pagerbimo ceremonijos metu.

A.Gečui beliko tik atsiprašyti dėl tokio neapsižiūrėjimo ir pažadėti, kad šie vaikinai ir jų pasiekimai bus įtraukti į šių metų geriausių sporto rezultatų sąrašą.

Po ceremonijos sportininkai ir rajono vadovai pabendravo prie saldaus stalo.