Pagerbti geriausi Švėkšnos jaunieji sportininkai

sveksnos sportasGeriausi sportininkai Švėkšnos „Saulės“ gimnazijoje renkami nuo 1965 metų. Tradiciją pradėjo kurti ir ją daugelį metų tęsia kūno kultūros mokytojas, Šilutės sporto mokyklos treneris Medardas Urmulevičius.

Ir šiemet į biblioteką susirinko daugiau kaip 70 sportininkų, daugiausiai prisidėjusių prie gimnazijos sportinių pergalių.

Geriausiu 2012 metų sportininku išrinktas dešimtokas Egidijus Valius, iškovojęs medalius tarptautinėse Klaipėdos miesto pirmenybėse, prizines vietas Lietuvos mokinių taurės varžybose, Lietuvos rajonų pirmenybėse, pagerinęs 300 m ir 600 m bėgimo mokyklos rekordus.

Antra – šuolininkė į aukštį Toma Blaževičiūtė, Lietuvos rajonų jaunimo pirmenybių prizininkė, Lietuvos mokinių olimpinio festivalio kaimo mokyklų varžybose Šiauliuose nugalėtoja.

Trečiasis prizininkas – finalinių jaunučių žaidynių Vilniuje prizininkas, šuolininkas Bernardas Bliūdžius.

Mokyklos auklėtinio A.Daugėlos prizą, skirtą geriausiam bėgikui, laimėjo E.Valius.

4-10 vietas geriausių sportininkų dešimtuke užėmė: T.Viskintas, K.Butkevičiūtė, K.Ambrozaitė, V.Jurkaitis, P.Kasparavičius, D.Būdvytis, L.Kaktaitė.

Geriausia gimnazijos komanda tapo krepšinio berniukų rinktinė, „Minijos naftos“ dešimties kaimiškųjų mokyklų ir gimnazijų varžybose laimėjusi I vietą.

Abiturientė T.Blaževičiūtė laimėjo orakulo prizą, nes iš 75 mokinių, bandžiusių sudaryti geriausių sportininkų dešimtuką, padarė mažiausiai klaidų.

Sulaukta ir svečio – atvyko Lietuvos ir tarptautinių ilgų bėgimų nugalėtojas ir prizininkas, slidinėjimo sporto meistras Bronius Venclova. Jis yra baigęs Maskvos P.Lumumbos vardo tautų draugystės universitetą, dirbęs vertėju iš rusų, anglų, prancūzų kalbų, gyvenęs Afrikoje ir Amerikoje, dalyvavęs Niujorko (JAV) maratone, kartu su 20 000 bėgikų įveikęs sunkią 42 km 195 m ilgio distanciją.

Svečias papasakojo apie savo sportinį kelią, apie gyvenimą tarp sunkios ligos ir nesibaigiančio bėgimo, tarp darbo ir medalių.
Irutė Bagdonienė (Rumšaitė) dėkojo mokytojui M.Urmulevčiui už savo mokyklinę sportinę jaunystę. Įdomu, kad beveik prieš 40 metų jos pasiektas 15-16 metų mergaičių 4 kg rutulio stūmimo rekordas – 11,16 m – iki šiol nėra pagerintas.

Aukščiausių rezultatų sporte pasiekę moksleiviai dar kartą prisiminė varžybas, apdovanojimus, aptarė rezultatus. Sportinės viktorinos laimėtojai, atsakę į klausimus, gardžiavosi saldumynais.

Geriausi gimnazijos sportininkai buvo apdovanoti diplomais, prizais, taurėmis, o nugalėtojas Egidijus Valius – piniginiu prizu, žymiam treneriui Antanui Šertvyčiui, kuris mokėsi ir sportavo Švėkšnos vidurinėje mokykloje, o vėliau dirbo treneriu (buvo olimpinės prizininkės bėgikės L.Baikauskaitės treneris) atminti. Prizą įsteigė šiauliečiai Judita ir Paulius Šertvyčiai vyrui ir tėvui atminti.

Prasideda naujas sportinis sezonas. Linkime ir švėkšniškiams, ir viso rajono moksleiviams kuo daugiau judėti, nes šie metai turėtų būti ir sportiškesni, ir sveikesni.