Pagerbti ir apdovanoti iniciatyvūs krašto jaunuoliai

Jau antrus metus iš eilės Šilutėje vyko rajono „Jaunimo iniciatyva 2020“ apdovanojimų renginys. Tik šiemet jis buvo kitoks, nes dėl COVID -19 pandemijos visoje šalyje įvedus karantiną, renginys persikėlė į nuotolinę erdvę. Renginio metu pagerbtos septynios rajono jaunimo organizacijos ir jų nariai.

Šventę jaunimui organizavo Šilutės kultūros ir pramogų centro Atviros jaunimo erdvės jaunimo darbuotojas Rimvydas Petrauskis ir Šilutės savivaldybės jaunimo ir sporto reikalų koordinatorė Rimantė Čiutienė.

Pasak R. Petrauskio, jaunimo organizacijų pagerbimo už jų veiklą renginys organizuotas šiemet antrą kartą. Buvo planuota renginį surengti salėje, kur būtų vykęs ir muzikinės grupės koncertas bei vaišės. „Tačiau karantinas pakoregavo planus ir persikėlėme į nuotolinę erdvę“, – sakė R. Petrauskis.
Sveikinimo žodį jaunimui tarė Šilutės savivaldybės jaunimo ir sporto reikalų koordinatorė R. Čiutienė. Ji pasidžiaugė tokiu gausiu nominantų būriu ir jų nuveiktais darbais.

O pasidžiaugti išties yra kuo, nes net septynios nominacijos iškeliavo į įvairias Šilutės rajono organizacijas iniciatyviam jaunimui.

Pirmaja nominacija už „Ekologijos sklaidą“ apdovanota Vydūno gimnazija. Mokykla ne vienerius metus vykdo ekologinius projektus, ekologines eitynes, pėsčiųjų žygius, dviračių žygius ir kitas veiklas. Pasak Vydūno gimnazijos mokytojų Audronės Česnakevičienės, Lilijos Zdanevičienės ir Vidos Vilčiauskienės, ekologinės veiklos su jaunimu pasižymi formų įvairove ir persipina su kitomis iniciatyvomis bei projektais.

Antroji nominacija „Jaunimo vizija“ iškeliavo į Juknaičius. Juknaičių jaunimo klubas 2020 m. organizavo jaunimo sąšauką, kurioje buvo sukurta Juknaičių perspektyva iki 2050 metų. Juknaičių jaunimo klubo prezidentas Vladislav Panov trumpai pristatė Jaunimo klubo veiklą.

Trečioji nominacija „Jaunimo lyderis“ atiteko Kintų atviros jaunimo erdvės „Noriu. Galiu. Darau“ jaunimo darbuotojui Laimondui Tarozai. Jaunimo darbuotojas neatlygintinai ne vienerius metus dirba Kintuose su jaunimu ir savanoriais.

Ketvirtaja nominacija „Jaunimo iniciatyva“ apdovanotos Guoda Stoškutė ir Viltė Pranaitytė. Merginos visus vasaros savaitgalius dirbo vasaros terasoje „Teraterasa“, kvietė ivairius jaunimo atlikėjus ir organizavo renginius. Pasak Viltės, idėja kilo iš noro organizuoti daugiau veiklos jaunimui savaitgaliais, kurios Šilutėje trūko.

Penktoji nominacija „Už toleranciją“ atiteko Lietuvos moksleivių sąjungos Šilutės mokinių tarybai už diskusijų ciklą apie toleranciją „Išdrįskime kalbėti, išmokime klausyti“. Pasak organizacijos pirmininkės Ugnės Mauricaitės, apie šią temą yra mažai kalbama arba vengiama kalbėti, todėl moksleivių sąjunga ėmėsi šios veiklos.

Šeštoji nominacija „Pagarbos puoselėjimas Tėvynei ir artimui“ iškeliavo Šilutės skautų tunto Švėkšnos skyriui. Tai penkiolika metų Švėkšnoje skautiškas idėjas puoselėjanti organizacija. Organizacijos vadovė Violeta Stonienė pasidžiaugė aktyvia jaunuolių veikla: ne vienerius metus dalijama Betliejaus Taikos ugnis, dalyvaujama Šv. Jokūbo piligriminiame žygyje ir kt.
Septintaja nominacija „Už pilietiškumą“ apdovanotas Jaunųjų konservatorių lygos Šilutės skyrius, už jau kelis metus organizuojamą „Pilietiškumo mokyklą“.

Visi nominantai apdovanoti Jaunimo iniciatyvų statulėle. „Džiaugiamės kad rajone turime tiek daug ir tokių iniciatyvių jaunų žmonių“, – sakė R. Petrauskis.

Jaunimo iniciatyvų tradicija tęsis ir 2021 m., todėl jis ragina kurti jaunimo iniciatyvas ir projektus ir jas viešinti. „Tikimės, kad kitais metais galėsime susitikti gyvai – ne virtualiai, ir pasidžiaugti naujais jaunimo nuveiktais darbais“, – viltį išdavė JE darbuotojas.

Jaunimo iniciatyvų 2020 renginys finansuojamas Jaunimo reikalų departamento ir Šilutės rajono savivaldybės.