Pakalnės pažintiniame take smalsuoliai atrado… vikingų lobį

Prieš pat šiurpnaktį Nemuno deltos regioninio parko (NDRP) darbuotojai pakvietė smalsuolius į atnaujinto Pakalnės pažintinio tako atidarymą. Pakvietime buvo užsiminta apie paslėpto lobio paieškas ir būtinybę pasiimti žibintus, prožektorius ar kitus naktinio matymo prietaisus.

Nors oras šiluma nelepino ir pūtė smarkus vėjas, į tako atidarymą sugūžėjo bent pusšimtis nuotykių ištroškusių keliauninkų.

Apie tako atidarymą paskelbė NDRP vyr.  specialistė Jovita Stanionienė, o administratorė Žaneta Iršienė lydėjo susirinkusiuosius pažintiniu taku ieškoti paslėpto senojo vikingo lobio. Lobio paieškos stotelėse Žaneta pamėtėjo užuominų, kur gali būti paslėptas lobis, papasakojo apie Pakalnės pažintinio tako bei viso regioninio parko išskirtinumą.

Pakalnės pažintinis takas yra ilgiausias visame regioniniame parke, įkurtas Rusnės saloje tarp Pakalnės ir Rusnaitės upių, Pakalnės polderių kraštovaizdžio teritorijoje. Jo ilgis – net 3,5 km. Einant šiuo taku praeinama Pakalnės poilsiavietė, einama 1,5 m aukščio pylimais bei senųjų gluosnių alėja, galima prisėsti ant meilės suolelio ir susipažinti su Pakalnės upės legenda. Keliautojai turi galimybę pasigrožėti priešakinės Nemuno deltos gamtiniu rezervatu, kur vyksta aktyviausi natūralūs deltos formavimosi procesai, auga unikalūs deltos augalai, veisiasi gyvūnai. Vaikštinėjant taku galima sutikti stirnų, briedžių, šernų, pamatyti ramybe besimėgaujančių bebrų, o pakėlus akis į dangų išvysti, perfrazuojant Žanetos žodžius, „spintą su sparnais“ – jūrinį erelį.

Atnaujintame Pakalnės pažintiniame take įrengti nauji pažintiniai stendai, pastatyti suoleliai, įrengta apžvalgos aikštelė „Erelio lizdas“, į kurią užlipus galima ne tik apsidairyti bet ir pasijusti tarsi tikrame paukščio lizde.

 

Pasiekus paskutiniąją nuorodą į paslėptą lobį Žaneta perspėjo, kad vikingas šį lobį yra prakeikęs ir prakeiksmas bus panaikintas tik jei jį radęs žmogus pasidalins juo su visais. Perskaitę paskutinę užuominą visi puolė ieškoti lobio po didžiąja liepa. Žinia, labiausiai į paieškas įsitraukė mažieji ekskursijos dalyviai. Vienam jų ir pavyko surasti paslėptą lobį – molinę senojo vikingo puodynę, pilną saldainių, kuri vaikams supuolus ištuštėjo per kelias akimirkas.

Išsidalinus saldumynus dalyviai buvo pakviesti išgerti ant laužo virtos mėtų arbatos ir pasišildyti. Visgi visi pritarė, kad tikrasis lobis yra nuostabi gamta, grynas oras ir nuoširdus bendravimas, kurį tądien rado visi susirinkusieji.