Pakartotinis ar individualus namų projektas?

Planuojantiems statytis namus pirmiausia reikia rasti tinkamą žemės sklypą, o kai jis jau yra nusipirktas – laikas galvoti apie namo projektą. Šiuo metu gana dažnai užsakomi individualūs, kadangi jų atveju sukuriamo būstų projektai labiausiai atitinka ne tik žemės sklypo, tačiau ir individualius savininko poreikius.

Kas yra pakartotinis namo projektas?

Kadangi individualūs namų projektai dažniausiai kainuoja daugiau nei pakartotinai – daugelis žmonių nori kuo daugiau sužinoti apie šiuos, kurie galbūt tiks jų atveju, kainuos pigiau.

Pakartotiniai namų projektai yra tinkamas pasirinkimas tokiu atveju, kai statomi būstai įprastose vietovėse, kuriose nėra aukštumų, greta upių bei kitų vandens telkinių, kurie gali „reikalauti“ tam tikrų smulkmenų vertinimo.

Suprantama, kad pakartotiniai projektai remiasi vienu šablonu, kuris yra racionalus, ekonomiškas, atitinka A klasę, kurio statymas – kuo pigesnis. Tokio tipo projektai yra pilnai paruošti statyboms, tačiau papildomai galima užsisakyti specialisto vertinimą, detalių korekcijas, kurios pritaikytos pagal individualius poreikius.

Pakartotiniai namų protėjai yra puikus pasirinkimas ne tik taupantiems pinigus, tačiau taip pat ir laiką.

Projektai pagal individualius poreikius

Jeigu pakartotiniai, kurie siūlomi rinkoje, Jums neatrodo patrauklūs – tokiu atveju galite rinktis individualaus projekto kūrimo galimybes. Jos, kaip jau minėjome, yra populiarios nors ir kainuoja daugiau.

Žinoma, individualūs projektai yra puikus pasirinkimas ne tik dėl stilistikos, įmantraus dizaino, tačiau ir funkcionalumo. Juk kartais pats žemės sklypas „nurodo“ – kokio tipo namas jame turi būti statomas.

Žinoma, projekto kūrimo metu reikalingas nuolatinis specialisto bei užsakovo bendravimas, kadangi tik tokiu atveju pasiekiamas visapusiškai geriausias variantas. Galiausiai, tai laiko bei korekcijų reikalaujantis darbas, kuris galiausiai leidžia džiaugtis tobulu rezultatu. Juk projektas vis kuriamas, modeliuojamas, atsiranda korekcijos, kurios padeda rasti galimybes priderintas prie klientų poreikių.

Individualaus projekto kaina

Kodėl ne visi renkasi individualius projektus kai tai atrodo tikrai geriausias pasirinkimas? Būtent dėl kainos, kuri atgraso net ir nežinant – kokia ji. Žinoma, pakartotiniai projektai kainuos pigiau nei individualūs, tačiau ir gaunamas rezultatas ne toks asmeniškas, nepritaikytas pagal kiekvieno poreikius.

Taip pat reikia suprasti, kad individualūs projektai kuriami labai detaliai, vertinamos smulkmenos, kurios padeda sukurti tokį projektą, kurios realizacija – įmanoma, paprasta ir greita. Tokiu atveju statybų metu išvengiama smulkmenų, kurios reikalauja daugiau laiko bei pinigų jų tvarkymui.
Individualaus būsto projekto kainos dažniausiai siekia nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių eurų. Tad kiekvienas atvejis yra individualus ir geriausia tartis su specialistu, kurio darbas užtikrinti, kad viskas bus atlikta taip, kaip norisi, iki pačių mažiausių smulkmenų. Jeigu Jus domina detali projekto kaina – susisiekite su specialistais, kurie įvertins poreikius ir konkretizuos kainoraščius. Daugiau informacijos rasite: https://www.architektugildija.lt/.

Smulkmenų derinimas – svarbiausias darbas projektavimo metu

Nusprendus rinktis individualų projektavimą turite nepamiršti, kad nepavyks tik pateikti užsakymo. Reikalingas glaudus bendradarbiavimas, kadangi tik tokiu atveju rezultatas atitinka lūkesčius. Štai varijuoja ne tik būsto išvaizda, kuriai dažnai skiriama ypač daug dėmesio, tačiau tai pat ir paties namo kambarių išdėstymas, vertinamos kitos smulkmenos, kurių reikia nepamiršti.
Kuo daugiau komunikacijos bus – tuo rezultatai bus geresni, o tai galiausiai užtikrina, kad gyvensite tokiuose namuose, kuriuos galima vadinti – savo svajonių.

Gerų projektuotojų pasirinkimas

Individualiam projektui sukurti labai svarbu turėti gerą komandą, kuri padeda nuo A iki Ž sukurti idėjos įgyvendinimo planą. Skaitykite atsiliepimus apie komandą, taip pat peržiūrėkite atliktus darbus, kadangi tai padės susipažinti su stiliumi. Žinoma, reikalinga ir sklandi komunikacija, galiausiai – detalus įsiskaitymas į teikiamų paslaugų sutarties sąlygas, kad paskui būtų galima išvengti bet kokių nesklandumų.