„Palangos stintos“ metu agurkais kvepiančios žuvies nepritrūks

Stintų palangiškiai prigaudė iš anksto, tad žada, kad jų nepritrūks. / Organizatorių nuotr.Vasarį spustelėję žiemiški orai negąsdina Palangos verslininkų – vasario 18 d. kurorte šurmuliuosiančioje šventėje „Palangos stinta“ agurkais kvepiančios žuvies tikrai nepritrūks.

Pasak buvusio Lietuvos žuvininkystės produktų gamintojų asociacijos Palangos ir Šventosios filialo direktoriaus Sauliaus Žulkaus, praėjusią savaitę vietos žvejai dėl šąlančios jūros buvo priversti ištraukti tinklus, o ir stintų, jo teigimu, kiek sumažėjo. Tačiau šviežios, ką tik jūroje sugautos žuvies mėgėjai neturėtų nusivilti.

Vietos žvejai prognozuoja, jog šviežios stintos šventės metu nepritrūks, o kurorto verslininkai tvirtina žinantys, kur kreiptis, jei kitą savaitę Palangoje šios žuvies būtų sužvejota mažiau, nei reikia. „Palangos stintai“ besirengiantys kavinių savininkai tikina turintys žvejų kontaktų ir kaimynėje Klaipėdoje, tad šviežios stintos, kurią šventės metu planuojama kepti ar virti, tikrai pasirūpins pakankamai.

Pasak Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidento Gintaro Sičiūno, „Palangos stintos“ atgarsiai paplitę po visą šalį ir net už jos ribų, tad besidominčių artėjančiais renginiais yra labai daug, ir jų nuvilti nevalia.

„Palangos stinta“ organizuojama jau devintus metus, tad kiekvienas joje dalyvauti ketinantis verslininkais puikiai žino, ką ir kaip reikia daryti.

„Anksčiau, keletą pirmųjų šventės organizavimo metų, ne vienas patirdavo stresą matydamas, kad likus kelioms savaitėms iki „Palangos stintos“, žvejai nebegali išplaukti į jūrą ir pagauti šios žuvies. Dabar stintos, kurią ketinama vytinti ar marinuoti, atsargomis pasirūpinama iš anksto“, – sakė G.Sičiūnas.  

Jam antrino ir kavinės „Molinis ąsotis“ savininkas Klaidas Pakutinskas. Verslininkas  tvirtino, jog artėjančios „Palangos stintos“ jis, kaip ir kiti kurorto verslininkai, laukia ramiai.

K.Pakutinskas stintos, skirtos rūkyti ar vytinti, atsargas kaupti ėmė iš anksto, tad iki vasario 18 d. jos turės pakankamai.

„Tačiau jei orų prognozės bus palankios – nusimatys saulėti orai, manau, žuvies užsisakyti reikės dar. Ją ne tik rūkysime ar marinuosime, bet ir kepsime. Specialiai šventei esu sukūręs ir savo forminį patiekalą vien iš stintos“, – kalbėjo kavinės „Molinis ąsotis“ savininkas.

Išskirtinį šios sezoninės, agurkais kvepiančios žuvies skonį įvertins net išrankiausi „Palangos stintos“ svečiai, nes bus siūlomas nemenkas patiekalų pasirinkimas.

„Specialiai šiai šventei daroma įranga – vasario 18-ąją tiesiog gatvėje kepsime stintą, tai padaryti galės ir norintieji šventės svečiai“, – sakė K. Pakutinskas.

Vasario 18 d., kaip ir kasmet, populiariausioje Lietuvoje Palangos J.Basanavičiaus gatvėje pramogautojai galės pasimėgauti įvairiais būdais paruošta „sezonine“ žuvimi – kepta, rūkyta, vytinta, marinuota ar kitokia. Šventės „Palangos stinta“ metu J.Basanavičiaus gatvėje veiks 17 lauko kavinių. Kurorte vyks ir Barbekiu stintų kepimo čempionatas, bus verdama žuvienė. Lauktuvėms visi norintieji galės įsigyti ir šviežios stintos, pardavinėjamos tiesiai iš žvejų valčių. Šventės organizatoriai žada, kad šviežios žuvies bus galima įsigyti 11 lauko prekybos vietų.

Gerą nuotaiką J.Basanavčiaus gatvėje kurs liaudies muzikos mėgėjų atliekamos žvejiškos melodijos, visi norintieji galės sudalyvauti tradicinėse inkaro laikymo, stintų valgymo ar kitose nuotaikingose rungtyse. Žvejai mėgėjai savo sėkmę išbandys ant jūros tilto rengiamose stintų gaudymo varžybose. Iškilmingos ceremonijos metu labiausiai prisidėjusiesiems kuriant, organizuojant bei populiarinant šventę „Palangos stinta“ bus suteiktas naujai sukurto Stintų ordino riterio vardas bei įteiktos specialios regalijos.

Vasario 18 d. kurorte laukiami ne tik stintų mėgėjai, bet ir sveikuoliai – šią dieną Palangoje rengiamas pirmosios Lietuvoje sveikatos olimpiados atidarymas bei grūdinimosi šventė, šalyje pagarsėjusi Ruonių maudynių vardu. Popietę, 15 val. keli šimtai drąsuolių panirs į ledinės jūros bangas. Ne tik sveikuolius, bet ir minias smalsuolių kasmet į pajūrį priviliojančios „ruonių“ maudynės vyks ties jūros tiltu.