Pamarį siaubė jau trečioji šio sausio vėtra

Savaitgalį Lietuvą, o ypač jos vakarinį kraštą, ir vėl talžė smarki audra, šiemet – jau trečioji.

 Ir nors tikėtasi, kad trečioji jau nebeturės ką laužyti, nes viską bus išlaužiusios dvi pirmosios vėtros, visgi Šilutės ugniagesiams – gelbėtojams darbo buvo dar daugiau. Jie šalinti ant kelių išverstų medžių skubėjo net 12 kartų.

Ventėje užfiksuoti net 35 m/s pasiekė vėjo gūsiai.

Pamaryje – uraganinis vėjas

Meteorologai buvo įspėję apie dar vieną būsimą stichijos šėlsmą, ir kad sausio 30-ąją vakarinėje šalies pusėje vėjo greitis pasieks 23 – 27 m/s, o prie jūros net 30 metrų per sekundę.
Ir išties vėjas ypač sustiprėjo sekmadienio popietę, o stipriausias siautėjo pajūrio ruože. Šilutiškius šiurpino „Facebook“ paskyroje patalpinti klaipėdiečių užfiksuoti vaizdo įrašai iš pajūrio, kur bangos tiesiog traukė į gelmę viską, kas pasitaikė kelyje.

Šventosios ir Šilutės automatinėse meteorologijos stotyse (AMS) fiksuoti vėjo gūsiai iki 28 m/s, Klaipėdos AMS – iki 26 m/s, Palangos oro uoste – iki 24 m/s. Visai šalia jūros vėjas buvo dar stipresnis: Klaipėdos uoste, Nidoje ir Ventės rage preliminariai užfiksuoti 34 – 35 m/s, t. y., katastrofinio/uraganinio greičio vėjo gūsiai.

Primename, kad vėjas pavojingu vadinamas, kai jo greitis viršija 15 m/s (54 km/h), stichiniu, kai viršija 28 m/s (101 km/h), o katastrofiniu, kai jo greitis didesnis nei 33 m/s (119 km/h).

Komunalininkams žiema sunki

Tik naktį vėjas pamažu pradėjo silpti, tačiau stiprus jis išliko iki pirmadienio ryto.
Šilutėje dar ir pirmadienio rytą eismo sąlygas apsunkino snygis, pūga ir plikledis, nors „Šilutės komunalininko“ technika į miesto gatves išjudėjo 4 val. ryto. Pasak „Šilutės komunalininko“ direktoriaus Audriaus Benkunsko, 6 val. į pagalbą buvo iškviesti ir papildomi darbuotojai. Komunalininkai iš pat ryto valė pagrindines miesto gatves, šaligatvius, kiemus, rinko audros išlaužytas šakas.

„Nuo ryto jau dirba visi. Renka šakas, išnešiotus daiktus ir tvarko kitus vėtros padarinius. Džiaugiamės, kad kol kas užtenkame ir smėlio – druskos mišinio ir tikimės, kad nusipirktų atsargų užteks visam šaltajam sezonui“, – sakė A. Benkunskas.

Direktorius neslėpė, kad šiemet žiema nelepina šios įmonės darbuotojų. Snygio ar plikledžio metu, kurių jau buvo nemažai, ypač rytais darbuotojai sulaukdavo net po keliolika skambučių iš gyventojų su prašymais nuvalyti kiemus ar kelius.

„Šilutės komunalininko“ vyr. inžinierius Vytautas Barzdys sakė, kad po sekmadieninės vėtros vien Šilutės mieste iš šaknų buvo išversta ar nulaužta keliolika medžių: H. Šojaus, K. Kalinausko gatvėse, parke prie stadiono griuvo ne vienas medis, taip pat ant pylimo ant žemės sugulė dvi palūžusios eglės.

Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovas Arūnas Ališauskas patvirtino, jog gelbėtojai šalinti kelius užvirtusių medžių kviesti net 12 kartų, daugiausia – į Kintų, Juknaičių ir Saugų seniūnijas, taip pat Šilutėje. „Po dviejų ankstesnių šio sausio audrų tiek medžių nebuvo išversta“, – sakė jis.

Be elektros – tūkstančiai

„Švėkšnos naujienos“ pranešė, kad šiame miestelyje siautusi audra gyventojus buvo palikusi ne tik be elektros, bet ir be vandens. Išaušus pirmadieniui daugumai švėkšniškių elektros tiekimas buvo atstatytas, tačiau visa gyvenvietė ir kelios aplinkinės vis dar neturėjo vandens. „Šilutės vandenų“ atstovai neabejojo, kad tai susiję su vakarykšte audra ir elektros tiekimo sutrikimais.

Apie tai, kad liko be elektros, vakare skriejo pranešimai kone iš visų rajono kampelių.

Pirmadienį 6 valandą ryto išplatinti AB „Kelių priežiūra“ informacijos centro duomenys, rodė, jog dėl naktį buvusio ir tebesitęsiančio snygio bei pūgos pirmadienio rytą sudėtingos sąlygos buvo visoje šalyje: pagrindinių kelių dangos buvo šlapios, daug kur su prispausto, pažliugusio arba puraus sniego provėžomis, slidžios.

„Eismo sąlygas sunkina snygis, pūga ir plikledis! Būkite budrūs!“ – informavo „Kelių priežiūra“.