Pamarį stingdė 28 laipsnių speigas

avarija vilkikasŽiema toliau rodo savo nagus ir nepaliauja stebinti: penktadienio rytą dangus su žeme ėmė maišytis dėl kilusios stiprios pūgos, naktis iš šeštadienio į sekmadienį buvo šalčiausia – termometrų stulpeliai Šilutėje nukrito iki 28 laipsnių.

Pūga sukėlė „saulės užtemimą“

Nuo penktadienio ryto pradėjusi siausti pūga sniegu užnešė daug pamario krašto kelių, kurių kelininkai nesuspėjo greit ir efektyviai nuvalyti.

Penktadienio rytą važiavusieji į Klaipėdą pateko į tikrą išbandymą – į tokią pūgą, kad nieko nebuvo galima įžiūrėti vos už kelių metrų. Tokiems keliautojams kelionė truko kone valanda ilgiau nei įprastai. Pūga vis artėjo prie Šilutės, o kai ji pasiekė mūsų kraštą, tuo metu važiavusieji į Rusnę tuos 7 kilometrus įveikė per gerą pusvalandį.

Bet ne visiems pavyko pasiekti numatytą kelionės tikslą. Nemažai buvo ir tokių, kurių automobiliai nuslydo nuo

kelių, strigo pusnyse arba tiesiog užšalus kurui, sustojo kelyje. „Pilnos pakelės stovinčių mašinų“, – tai dar vienas keliauninkų prisiminimas apie pūgą.

Pamokos atšauktos, autobusai šildomi per naktis
ledu sangrudos
Dėl šalčių penktadienį Švietimo skyrius atšaukė pamokas visose mokyklose. Pasak skyriaus vedėjos Birutės Tekorienės, ir pirmadienį į mokyklas susirinko labai mažai vaikų, todėl aptarta galimybė 1-5 klasių mokiniams paankstinti atostogas. Jas numatoma pradėti jau nuo šio trečiadienio.

Šilutės autobusų parko direktorius Artūras Stonkus sakė, kad penktadienį aštuoni maršrutiniai autobusai, kuriais į mokyklas kasdien veža vaikus, į reisus neišvažiavo – pamokų mokyklose nebuvo. Kiti maršrutai aptarnauti be sutrikimų, nors keleivių juose buvo tik vienas kitas. Žmonės mažai keliauja, saugosi šalčio.

„Naktimis mūsų autobusai yra reguliariai šildomi, kad tik varikliai užsivestų. Tam paskyrėme vieną papildomą žmogų, kuris 37 autobusų variklius nuolat įjungia, tad susisiekimas rajone ir už jo ribų – vis dar be sutrikimų“, – teigė A.Stonkus.

Automobiliai čiuožė

Penktadienio keliuose eismo sąlygos buvo tragiškos ne tik dėl prasto matomumo, bet ir todėl, kad sniego užkloti ir priplakti keliai tapo kaip čiuožyklos.

Tarp daugelio automobilių paslydimų ir  nuslydimų išsiskyrė vilkiko nelaimė. Priešpiet netoli Saugų nuo kelio Šilutės – Klaipėda nuslydo sunkiasvoris vilkikas, gabenęs rąstus. Vairuotojas savo transporto priemonę sniego priplaktame kelyje bandė sustabdyti prieš „Stop“ ženklą prie geležinkelio pervažos, esančios už Saugų. Bet vilkikas pradėjo slysti ir nuvirto ant šono.

50-metis vairuotojas nenukentėjo, o jo sunkiasvorė mašina atkelta po kelių valandų tik atvykus kranui.

puga 221 cm marių ledas suskilo

Šių metų šalčio rekordą – minus 27,8 laipsnius žemiau nulio – Pamaryje žiema pasiekė naktį į sekmadienį. Sinoptikų prognozuoto atšilimo savaitės pradžioje dar nesulaukėme – pirmadienio naktį termometrai vėl nukrito iki 24,8 laipsnių šalčio.

Nors ledo storis ties Ventės ragu ir Nida – 21 centimetras, bet gūsingų vėjų jėgos, smogusios penktadienį po pietų, Kuršių marių ledas nebeatlaikė. Marios ledą laužė, stūmė į didžiules sangrūdas, atsivėrė ilgos properšos.

Jis plyšo nuo pietrytinės pusės, Kaliningrado srities kryptimi. Atviro vandens sklidinos ertmės plėtėsi, lyčių sangrūdų kalnai nuo spaudimo augo. Šie sulaužyto ledo spąstai yra labai pavojingi ir žmonėms, ir technikai, juos vežiojančiai.

Taip prieš keletą metų jau yra buvę – vos spėjo šalčiai sustingdyti į storą ledą Kuršių marias, vėtros jas netrukus sulaužė, o ant atskilusių plotų liko daug žmonių, juos teko evakuoti specialiosioms tarnyboms.

Šilutės hidrometeorologų duomenimis, šalčiu šių metų sausis ir vasaris neprilygsta 1956-ųjų rekordams. Tada sausį mūsų rajone buvo užfiksuota 33,2 laipsnio, o vasarį -34,2 laipsnio šalčiai. Ledo storis siekė pusmetrį, jo neįveikė jokios vėtros iki pavasario.

Praėjusią savaitę ledas dar nebuvo pakankamai tvirtas, jame įlūžo trys keturračiai motociklai. Užpustyti suskilusio ledo plyšiai tapo pavojingais spąstais visiems juo keliaujantiems.

Nuotraukų albumas: Žiema Šilutės krašte

joomplu:2945

Silutes naujienu LOGO copy