„Pamario jaunimas“ aplankė kaimynų jaunimo erdves

Jaunimo erdvePraėjusį savaitgalį asociacijos „Pamario jaunimas“ nariai įsitikino, kokia svarbi ne tik jauniems žmonėms, bet ir miestui yra „Jaunimo erdvė“. Tai akivaizdžiai šilutiškiai pamatė tuomet, kai nuvyko į Gargžduose įkurtą jaunimo centrą, o Vėžaičiuose – į jaunimo loftą.

Iš gargždiškių šilutiškiai pasisėmė naujų minčių ir idėjų bei pasidalijo savomis.

Šilutiškiai pavydi gargždiškiams

„Sveikintina, kad Klaipėdos rajono jaunimas kartu su politikais priėjo prie bendros išvados, kad jaunimui reikalingas jaunimo centras arba atvira jaunimo erdvė. Gargžduose kreipiamas dėmesys ne tik į aktyvų jaunimą, bet ir į pasyvųjį. Jaunimo erdvėje galima įsitraukti į įvairias veiklas, galima ir leisti laiką be „tikslo“ t.y. papraščiausiai ateiti su draugais pasėdėti, atsigerti arbatos, pašnekėti, paruošti pamokas, pažaisti stalo žaidimus ir pan. Jaunimas nėra įspraudžiamas į rėmus“, – sakė drauge vykusi Šilutės rajono savivaldybės Jaunimo ir sporto reikalų koordinatorė Rimantė Čiutienė.

Asociacijos „Pamario jaunimas“ narys Ričardas Stonkus sako parsivežęs daug gerų įspūdžių. Vaikinas pastebėjo, jog Gargždų įvairių organizacijų atstovai gerai vienas kitą supranta ir papildo – yra tikra komanda.

Susižavėjimo Gargždų jaunimui skirta erdve neslėpė ir Vilma Norkutė. Smagu ir „baltai“ pavydu, kad Gargžduose jaunimas turi tokias patalpas ir į jas gausiai renkasi.

Tikisi, kad jaunimo poreikius palaikys politikai

Asociacijos „Pamario jaunimas“ pirmininkė Lijana Jagintavičienė neabejoja, jog įsteigus tokią erdvę Šilutėje sumažėtų jaunų žmonių nusikalstamumas.

„O ką veikti dabar Šilutėje jaunam žmogui? Neturi pinigų? Reiškia, tu jau negali šokti norimame klube. Turi pinigų, bet šokti nenori ir nesi joks sportininkas? Tuomet sėdi bare. Bet ar tai yra užsiėmimas? Ne! O kiek jaunų žmonių laisvą laiką leidžia tiesiog gatvėje? Jų daugybė. Čia juk itin nesaugu ir gimsta daug negerų minčių, kurios vėliau virsta „kūnu“ – nusikaltimais“, – dėstė Lijana.

Šilutiškiai tikisi, jog jų norus išgirs vietos politikai. Tikimasi, kad jų interesus inkamai atstovaus ir neseniai suburta Jaunimo reikalų taryba, kurios sudėtį vakar patvirtino rajono Taryba.

Yra poreikis „prasmingai trintis“

Gargždiškiai šilutiškiams pasakojo, jog šių metų pradžioje Klaipėdos rajono savivaldybės taryba patvirtino Jaunimo problemų sprendimo Klaipėdos rajono savivaldybėje 2013-2018 m. planą, kurio viena prioritetinių veiklos krypčių – plėsti jaunimo laisvalaikiui patrauklią infrastruktūrą, vykdant atvirą darbą su jaunimu. Atviras darbas su jaunimu – tai tokia darbo forma, kuria siekiama visiems jauniems žmonėms, nepaisant jų socialinės padėties, suteikti galimybes saugiai leisti laisvalaikį, užsiimti juos dominančia veikla, o esant poreikiui – padedant kompetentingiems jaunimo darbuotojams spręsti kasdienybėje kylančius iššūkius ir klausimus.

Atviras darbas savitas tuo, kad dalyvavimas siūlomose veiklose nėra privalomas, o jaunas žmogus pats sprendžia, kaip leisti savo laiką. Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centre visu etatu dirba specialistas atviram darbui su jaunimu, šiam darbui skirtos patalpos. Konkurso būdu laimėjęs šias pareigas, entuziastingai veiklos ėmėsi Audrius Laurutis, kurio darbo rezultatai jau matomi.

„Ar esate kada nors girdėję žodžius „legalus, oficialus trynimasis“ arba „prasmingas trynimasis“? Būtent tokiais žodžiais galima pavadinti tai, kas vyksta Gargždų atviroje jaunimo erdvėje.

Jaunas žmogus skiriasi nuo suaugusiojo tuo, kad jis vis dar ieško, yra smalsus ir drąsiai, mažai galvodamas apie pasekmes, išbando įvairiausius dalykus. Kartais tie dalykai – pozityvūs, kartais – ne. Būtent su tokiais bandančiaisiais ar nežinančiais, ko nori, ir susitinkame atviroje jaunimo erdvėje“, – kalbėjo A.Laurutis ir pažadėjo, jog jei reikės, net ir su Šilutės rajono politikais pasidalins gerąją patirtimi apie jaunimo erdvės įkūrimą, papasakos plačiau, kokią naudą ji davė Gargždams.

Vėžaičių jaunimas renkasi lofte

Vėžaičių jaunimas irgi turi neformalią kūrybos ir veiklos erdvę – Vėžaičių loftą. Gyvenamajai, kultūrinei ar kitokai prasmimngai veiklai pritaikyti buvę gamybiniai pastatai – loftai – Vakarų kultūroje gana įprastas reiškinys, o Lietuvoje dar tik įgauna pagreitį.

Vėžaičių loftas skirtas teikti kultūrines ar pramogines paslaugas. Padedant Klaipėdos rajono visuomeninių jaunimo organizacijų sąjungai „Apskritasis stalas“, aplink Vėžaičių loftą jau susibūrė jaunimo organizacijos.

Klaipėdos rajono jaunimo laisvalaikį paįvairina jaunimo organizacijų veikla, kurių veiklos ir iniciatyvų projektus remia Savivaldybė.

Asociacija „Pamario jaunimas“ dėkinga ES programai „Veiklus jaunimas“, jog gali patirtimi pasidalinti ir jos pasisemti iš kitų rajonų jaunų žmonių.