Pamario mokykla minėjo Žemės dieną

DSC 0078Kasmet kovo 20-ąją minima pasaulinė Žemės diena. Šią diena žmonės kabina inkilus, sodina medžius, rengia akcijas, skirtas Žemės išsaugojimo, meilės ir pagarbos gyvybei ugdymui, įvairiai prevencinei veiklai.

Šilutės Pamario pagrindinėje mokykloje šiemet Žemės dienai paminėti pasirinkta tema „Atsinaujinantieji energijos šaltiniai”.

Mes ugdome jaunąją kartą ir turime formuoti teigiamą nuostatą į atsinaujinančių energijos šaltinių diegimą. Jei žmonija nepakeis savo požiūrio į gamtą ir gyvybę, ji atsidurs prie išnykimo ribos. Todėl turime kalbėti apie gamtos išteklių panaudojimo galimybes ir perspektyvas.

Mūsų mokykloje vyko įvairios veiklos šia tema: mokyklos bendruomenė visą kovo mėnesį gali grožėtis saulės kolektorių ir vėjo jėgainių modelių paroda I aukšto fojė. Per mokyklos TV mokiniai žiūrėjo filmukus apie neišsenkančius energijos šaltinius, jų naudą, aštuntokai rinko medžiagą ir parengė lankstinukų parodą, kurią galima apžiūrėti III a. 7-8 klasių mokiniai išleido informatyvų pranešimą, kuris eksponuojamas III a.

Kovo 20 d. dieną viena pamoka buvo skirta Pasaulinės žemės dienos renginiams. 5-6 klasėms pamoką vedė vyresnieji, kurie buvo parengę pranešimus bei užduotis apie atsinaujinančius energijos šaltinius. Mokiniai kalbėjo apie hidroenergiją, biokurą, neįprastą transportą, atsinaujinančius energijos šaltinius pasaulyje, Lietuvoje ir Šilutėje, apie ateities perspektyvas, Lietuvos chemijos pramonės taršos poveikį gamtai ir šios problemos sprendimo būdus. Jaunesniems mokiniams patiko šios pamokos, įkvėpė naujų idėjų. Aukštesniųjų klasių mokiniams vyko viktorinos, jie demonstravo savo žinias apie neišsenkančius mūsų ateities energijos šaltinius.

Dėkoju visiems mokytojams, prisidėjusiems prie šių renginių.