Pamario mokyklos moksleiviai neabejingi politikai

 

Pamario mokyklaŠilutės Pamario pagrindinė mokykla jau ne pirmą kartą dalyvauja Erazmus+ projekte. Šį kartą partneriais tapo penkios šalys: Lenkija, Italija, Olandija, Portugalija ir Lietuva. Jos vykdo tarptautinį projektą „Raise Your Voice, Cross your Borders“, skirtą politikos propagavimui jaunimo tarpe. Pojekto dalyviai susitikę kaskart vis kitoje šalyje vykdys įvairias veiklas, susijusias su aktyvios jaunimo politinės pozicijos formavimu.

Pirmosios veiklos skirtos susitikimui Portugalijoje. Kiekviena šalis ruošiasi pristatyti interviu su politikais, kurie išreiškia savo nuomonę apie politikos ir valdžios santykį. Šilutės Pamario mokyklos moksleiviai, dalyvaujantys projekte, kartu su savo koordinatore I. Ambrulaitiene ir mokytojomis V. Jančauskiene, V. Stanišauskiene ir A. Grigaliene susitiko su dviem rajono politikais – mero pavaduotoju A. Bekeriu ir tarybos nare S. Tamašauskiene .Moksleiviai iš anksto buvo pasiruošę juos dominančius klausimus.

A. Bekeris pripažino, kad jaunų žmonių politikoje tikrai trūksta. Jis apgailestavo, kad Šilutės rajono taryboje yra tik vienas politikas iki 35 metų, kuris yra iniciatyvus ir darbštus. Mero pavaduotojas pasidžiaugė, kad moksleiviai rado laiko ir noro dalyvauti projekte, skatinančiame domėjimąsi politika ir išreiškė viltį, jog ateityje jaunų žmonių politikoje daugės.

Savivaldybės tarybos narė S. Tamašauskienė taip pat džiaugėsi Erazmus+ projektu ir galimybe jaunimui iš arčiau susipažinti su politikais ir jų veikla. Ji pabrėžė, kad jauni žmonės turėtų būti ugdomi domėtis politika ir turėti savo nuomonę, o šis projektas, pasak jos, aktualus visuomenei, nes padės mokiniams geriau suprasti politiką Lietuvoje ir užsienyje ir tapti aktyviais piliečiais.

Projekto dalyviai džiaugiasi, kad turi galimybę dalyvauti tokiame tarptautiniame projekte. Svarbu ir tai, kad Šilutės politikai mato moksleiviuose potencialą, kuris leis jiems ateityje vystysti valstybės politiką.