„Pamario“ orkestras vėl įrodė profesionalumą

Garsusis Šilutės orkestras 14 metų veiklos bagaže jau turi galybę įvairių apdovanojimų. / Simonos Pužaitės (silutesnaujienos.lt) nuotr.Balandžio 20 – 21 dienomis Panevėžyje vykusiame XII Lietuvos pučiamųjų orkestrų čempionate Šilutės vaikų meno mokyklos fanfarinis orkestras „Pamarys“ B kategorijoje iškovojo I vietą ir diplomą už geriausią privalomo kūrinio interpretaciją.

„Dar kartą įrodėme, kad neiškrentame iš lyderių pozicijų“, – džiaugėsi nuo pat čempionatų pradžios juose dalyvaujantis orkestro dirigentas Gražvydas RAILA.

Fanfarinis orkestras kartu su mokytojais Edgaru Gedekiu, Bronislovu Bučiumi ir Arvydu Stakvilevičiumi, čempionatui ruošėsi itin atsakingai. Orkestrus vertinę komisijos nariai iš Olandijos, JAV, Didžiosios Britanijos ir Lietuvos didelį dėmesį kreipė darniam orkestro skambėjimui, kurį lemia tinkamai parinkta sudėtis. Kad muzika suskambėtų kaip dera, fanfariniame orkestre tenka parinkti atitinkamą skaičių saksofono, varinių pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų grupes.

„Esame dėkingi Kultūros ir pramogų centrui, kuris ruošiantis svarbiems koncertams mus įsileidžia į savo salę ir leidžia repetuoti. Atsistojęs normalios salės viduryje turi galimybę girdėti, kaip orkestras skamba ir ieškoti balanso, kuris yra labai svarbus vertinimo kriterijus“, – pasiruošimo čempionatui užkulisius komentavo G.Raila.

Į šį čempionatą, pasak jo, tikslinga važiuoti ir dėl kitų vertinimo niuansų. Komisija orkestrus vertina sėdėdama už širmos – tai leidžia išvengti galimų protekcijų. Tiesa, vienas iš komisijos narių vertina ir tai, kaip orkestro nariai įeina į salę, kaip iš jos išeina ir net kaip sėdi ir yra apsirengę. Scenos kultūra jau ne kartą yra pakišusi koją išties gerai grojantiems orkestrams.

Per 12 metų fanfarinis orkestras dalyvavo kiekviename Lietuvos pučiamųjų orkestrų čempionate ir yra parsivežęs nemažai apdovanojimų. „Daug kartų esame buvę čempionais, laureatais. Aišku, yra buvę ir nusivylimų, tačiau jų mažiau, nei džiugių akimirkų“, – sakė G.Raila.

Šį kartą į čempionatą važiavo 33 muzikantai, nors iš viso orkestre groja 40. Tie, kas jautėsi ne itin tvirtai, nedalyvavo.

Per griežtai reglamentuotą laiką – 15 minučių, orkestras turėjo pagroti privalomą ir laisvai pasirinktą kūrinį bei 4 vieno geriausio pasaulio aranžuotojų kurtus choralus.

„Gaila, kad už pirmą vietą medalių neduoda. Gavome diplomą ir suvenyrą – angelą. Didįjį prizą – Grand Prix, gauna orkestras, kuris įvertinamas aukščiau nei pirma vieta“, – sakė G.Raila.

spaudos remimo fondas Projektas „Šilutės krašto kultūra ir žmonės: tradicijos, istorija, kūryba”.