Pamario pagrindinė mokykla 30-ąjį kartą triukšmingai pasitiko pavasarį

pamario mokyklaPamario pagrindinė mokykla šventės šurmulyje pavasarį pasitiko jau jubiliejinį – 30-ąjį kartą. Gegužės 3 dieną davę startą „30 pavasario akimirkų“ šventės renginiams, mokiniai užpildė Turgaus aikštę margais balionais, plakatais, pasipuošė šypsenomis ir žygiavo per Šilutės centrą.

„Pamarietės“ šokėjos buvo eisenos vedlės, „Pamario“ orkestro muzikantai – šaukliai, o mokyklinis autobusiukas pasipuošė didžiuliu jubiliejaus tortu. Taip pradėję šventę, mokiniai iki pat gegužės 10 dienos sukosi įvairiuose renginiuose: visuotinėje mankštoje per pertraukas koridoriuose, stadione, vakaro koncertuose, konkursuose, seminaruose. O visą teigiamą sukauptą energiją jie galėjo išlieti finalinėje diskotekoje.

5-6 klasių mokiniams ir tėvams buvo skirtas „Protų mūšis“, kuriame kovėsi 8 komandos po 3 vaikus ir 3 tėvelius. I vietą užėmė 6B klasės komanda „Kieti riešutėliai“, II vieta atiteko 6C klasės komandai „Visažiniai“, o 6A klasės komanda „Fuksai“ džiaugėsi III vieta.

Buvo ir šauniausio ketvirtoko rinkimai, surengti laidos „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ pavyzdžiu. Iš 12 ketvirtokų, besivaržiusių tarpusavyje, šauniausiai pasirodė 4B klasės mokinė Ugnė Kazlauskaitė, kurios mokytoja – Valė Armonienė.

Šventinės savaitės trečiadienio rytas prasidėjo visuotine sporto diena mokykloje. Pertraukų metu koridoriuose skambėjo muzika ir visi buvo kviečiami šokti, mankštintis, o po 3 pamokų, kas vengė ar kuklinosi pamario mokyklsmankštintis koridoriuose, skubėjo į stadioną. Ten jau sportavo visi: ir vaikai, ir mokytojai, prisijungė ir pradinukai. Visuotinę mankštą pusę valandos stadione vedė 5 mokinės, padedamos pagalbininkių. Vėliau sporto salėje vyko ir draugiškos krepšinio varžybos su Šilutės pirmąja gimnazija.

Kitos dienos vakarą mokykloje netilo muzika, nes vyko Bendruomenės diena. Koncerte pasirodė Ritos Kurpeikytės vadovaujami mokyklos šokių kolektyvai, grojo Reginos Jokubaitytės folkloro būrelis, mokyklos gitaristai, mokinys Kasparas Mikulis skambino pianinu, o į bendras dainas visus įjungė mokyklos choras.

Bendruomenės dieną vykusioje istorijos būrelio pamokoje priminta gimtojo krašto – Mažosios Lietuvos istorija, pagerbti mokytojai, kurių mokiniai laimėjo olimpiadas, konkursus. Pagerbti labai gerai ir puikiai besimokančių vaikų tėvai.

Kiekvienas, atvykęs į renginį, galėjo apžvelgti ir parodas, surengtas neformalaus ugdymo būrelių – dizaino studijos, biologijos, technologijų.

Penktadienį psichologas E.Karmaza mokytojams ir tėveliams vedė seminarą „Mokytojų ir tėvų bendradarbiavimas“. Jame šnekėta, kaip mokytojams reiktų bendrauti su mokinių tėvais, kokius rezultatus darniu bendravimu jie galėtų pasiekti.

„30 pavasario akimirkų“ vainikavo 7-10 klasių mokiniams skirtas renginys „Holivudas“. Kiekviena klasė pristatė populiarią dainą ir sulaukė įvertinimų už originalumą, pristatymo idėją, pateikimą. Nugalėtojams – 8B klasei atiteko kvietimas į boulingo klubą. O visi mokiniai vakarą praleido šventinę savaitę užbaigusioje diskotekoje.