Pamario pagrindinės mokyklos eisenos metu pasitvirtino liaudies išmintis

Pamario eisena 2Penktadienio vidudienį Lietuvininkų gatvė aidėjo nuo orkestro muzikos ir šūksnių „Pamarys“, „Pamarys“… Atsidarę langus, išėję iš įstaigų ar tiesiog sustoję gatvėje šilutiškiai stebėjo spalvingą moksleivių ir mokytojų eiseną, skelbiančią 33-osios pavasario šventės „Pavasarinis lietus“ pradžią.

Šiemet mokiniai į gatvę išėjo gėlių žiedais, boružėlėmis, drugeliais puoštais skėčiais.

„Taip simboliškai įnešėme pavasarį į Šilutę ir į Pamario mokyklą“, – „Šilutės naujienoms“ komentavo Pamario pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Birutė Skuodienė.

Ėjo apie 1000 žmonių

Pamario mokyklos bendruomenė tradicinės pavasario šventės pradeda laukti iškart po Kalėdų. Ruošiasi ilgai ir išradingai, nes šventė trunka visą savaitę.

Šiemet šventė simboliškai pavadinta „Pavasarinis lietus“, nes pavasarį lietus yra labai svarbus – jis atgaivina žemę, gėlės žiedą, augalą, po lietaus visada būna labai gražu, pradeda šviesti saulė.

„Norėjome, kad pasitvirtintų liaudies išmintis: „Jeigu nori, kad šviestų saulė, eidamas iš namų pasiimk skėtį“, – sakė B.Skuodienė. Ir iš tiesų, penktadienį skaisčiai švietė saulė, buvo šilta.

Eisenoje su skėčiais dalyvavo apie 1000 žmonių – Pamario pagrindinės mokyklos moksleiviai ir pedagogai, prisijungė ir buvę mokiniai, dabar besimokantys miesto gimnazijose.

Veiks grožio studija, atvyks V.Lacko

Šiandien po trijų pamokų stadione visa mokykla mankštinsis muzikos ir šokio ritmu. „Turėsime gerą pusvalandį mankštos“, – sakė B.Skuodienė.Pamario eisena

Vėliau vyks krepšinio rungtynės, kurias žais tėvai, mokytojai ir vaikai, bus renkama ir sportiškiausia šeima. Įvairiose rungtyse varžysis 5-6 klasių mokinių ir jų tėvų komandos.

Trečiadienį mokykloje amatų diena, pakviesta mokytojų, kurie vaikus mokys įvairių amato gudrybių. Šilutės rajono švietimo pagalbos tarnybos metodininkė Irina Budvytienė mokys piešti ant puodelių, o su Pamario pagrindinės mokyklos technologijų mokytoja keps pyragaičius, picas. Dailės mokytojos kabinete vaikai lipdys darbelius iš molio.

Vienos mokinės mama kirpėja mokys mergaites pinti kasas, dalyvauti šioje veikloje panoro daug mergaičių.

Aktų salėje veiks grožio studija. Buvusios mokinės, kurios yra lankiusios kursus, mergaitėms pristatys kosmetines priemones, papasakos, kokios iš jų tinka jaunoms mergaitėms, o kas kenkia.

Ketvirtadienį įvyks bendruomenės koncertas – tėvams, mokytojams ir vaikams koncertuos mokyklos kolektyvai, pristatys savo metų veiklas. Bus įteikti padėkos raštai aktyviems tėvams, labai gerai besimokančių vaikų tėvams, mokytojams.

Vaikai sugalvojo įvairias nominacijas mokytojams. Bus išrinkti nominacijų „Metų nuoširdumas“, „Metų griežtumas“, „Metų balsas“, „Metų moralistas“, „Metų darbštuolis“, „Metų šypsena“ nugalėtojai. Iš viso bus paskelbta per 15 nominacijų.

Penktadienį mokykloje įvyks net trys renginiai. 9 val. pradinukai pieš kreidelėmis ant asfalto pavasario tema. 10 val. – pramoga 5-6 klasių moksleiviams „Pavasaris su cinkeliu“. 16 val. vyresnieji rengs mokyklos „Eurovizijos“ konkursą, vaikai atliks labiausiai patikusius kūrinius iš praėjusių „Eurovizijų“.

Šiame renginyje dalyvaus Šilutės kraštą nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje garsinęs rusniškis dainininkas Valdas Lacko.

Visus pavasario šventės renginius užbaigs šventinė diskoteka.

Daugiau nuotraukų „Facebook“ albume.