Pamario pagrindinės mokyklos trečiokai sužinojo, kaip gimsta laikraštis

VAIKAI REDAKCIJOJE_1Apie tai, koks gali būti įdomus korespondentų darbas, kad laikraščio redakcija – tai ne spaustuvė, kiek „Šilutės naujienos” turi prenumeratorių ir dar daugybę įdomių dalykų apie laikraščio leidybą sužinojo praėjusią savaitę į redakciją užsukę Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos 3a klasės mokiniai, lydimi mokytojos Dianos Lileikienės.

Tai vienam, tai kitam telefonui skambant, vaikus supažindome su redakcijos darbo diena, kuri kasdien būna vis kitokia. Tam, kad laikraštis gimtų ir kiekvieną antradienį bei penktadienį pasiektų prenumeratorių pašto dėžutes ir parduotuvių lentynas, kasdien dirba apie 10 žmonių komanda.

Vieni priima skelbimus, atsiliepia į skambučius, rašo sąskaitas, kiti ieško informacijos, skuba į renginius, susitikimus, rengia straipsnius.

Bene labiausiai vaikų dėmesį patraukė maketuotoja Karolina, parodžiusi, kaip atrodo tuščias, o vėliau užpildytas būsimo laikraščio lapas kompiuteryje. O kiek emocijų sukėlė kačiukų nuotrauka, kurią ruošėmės dėti į straipsnį apie beglobius gyvūnus!

Trečiokams parodėme, ir kaip atrodo laikraščio juodraštis – ant paprastų lapų išspausdintas būsimo laikraščo numeris. Juk kiekvienas į laikraštį patenkantis tekstas yra perskaitomas mažiausiai tris kartus ir, deja, tenka pripažinti, ne visada pavyksta išvengti klaidų.

Įdomiausia vaikams pasirodė tai, jog mes patys laikraščio nespausdiname, o jau paruoštą elektroninį variantą siunčiame į Kretingoje esančią „Vakarų  spaustuvę”.

Apsilankę mūsų redakcijoje, 3a klasės mokiniai su mokytoja Diana nutarė išleisti savo klasės laikraštį. Linkime jiems sėkmės!