Pamario pradinukai auga sveiki

stovykla pradines sokiaiKaip ir kasmet, Šilutės Pamario pagrindinėje mokykloje (buvusioje Pradinėje mokykloje), jau 13-tus metus mokiniai susirinko į stovyklą „Aukime sveiki“.

Pirmąją dieną susiskirstėme į būrius, sugalvojome pavadinimus, piešėme svajones, kūrėme gamtos paveikslus. Kitą dieną aplankėme Hidrometeorologijos stotį, sužinojome, kaip renkami oro, dirvožemio ir vandenų stebėjimo duomenys ir perduodami į Vilnių.

Kaip neaplankyti artimiausių kaimynų – muziejininkų? Čia stovyklautojai dalyvavo edukacinėje pamokėlėje „Kultūrinis paveldas“, valgė ką tik iškeptus „vofelius“.

Savo pažintinę veiklą pratęsėme miesto nuotekų valymo įrenginiuose, pamatėme, kiek daug nešvarumų suteka iš Šilutės miesto, susipažinome su nauja dumblo valymo technika.

Įspūdingiausia išvyka buvo į Vileikių pasienio užkardą. Mokiniai stebėjo pasieniečių darbą, domėjosi gyvenimo smulkmenomis, o daugelis berniukų panoro tapti pasieniečiais.

Kitą dieną pėstute nukeliavome į Macikų lagerio karcerį – muziejų, klausėmės muziejininkų pasakojimo apie skaudžią praeitį, sudaužytus žmonių gyvenimus. Užsukome į rašytojo H.Zudermano namą – muziejų.

Švėkšnos miestelyje ketvirtadienį aplankėme turgų, kuris vyksta miestelio centre, apžiūrėjome bažnyčią, parką. Kiekvienas būrys turėjo surasti kuo daugiau augalų bei paminklų ir juos tiksliai sužymėti plane, o nugalėtojų laukė saldus prizas.

Po išvykos pradinukai, nešini čiužiniais, vienai nakčiai apsigyveno mokyklos aktų salėje. Po diskotekos jų laukė linksmos išdaigos, mat, naktį „kažkas“ sukeitė batų poras, nulakavo po vieną nagą. Ryte buvo daug juoko.

Linksmai paatostogavę, daug pamatę ir sužinoję, susiradę naujų draugų, o svarbiausia – bent trumpam atitrūkę nuo kompiuterių ir pėsčiomis nukeliavę apie 18 km, vaikai atsisveikino su mokykla iki rudens.