„Pamario talentų“ nugalėtojų širdys kartu groja nuo vaikystės (foto)

talentai funk-in nugaletojai17 dalyvių iš Šilutės rajono bei Šiaulių ir Tauragės miestų šiemet „Pamario talentų“ komisiją privertė suglumti, maloniai nustebinę kokybiškais pasirodymais. Sausakimšos Šilutės kultūros ir pramogų centro salės žiūrovus scenos naujokai privertė spiegti iš pasitenkinimo.

Daugiausia komisijos balsų surinko ir pagrindinį prizą laimėjo charizmatiškų vaikinų soulo džiazo grupė „Funk-in“.

Šokių grupei – asmeninė fotosesija

Ketvirtą kartą organizuojamo renginio idėjiniai vadai – scenos vilkai, grupės „Karčema“ nariai Vygantas Stoškus ir Valdas Lacko. Su profesionalų pagalba atrandami talentai, kurie ir po renginio nepamirštami – nuolat žybsi krašto muzikinėje padangėje. V.Stoškus pabrėžė, jog yra dėkingas Šilutės kultūros ir pramogų centro kolektyvui, prisidėjusiam prie „Pamario talentų“ organizavimo.

Talentus vertinusios komisijos pirmininkas, pramogų projektų, renginių organizavimo įmonės „Trys karaliai“ direktorius Remigijus Žiogas kalbėjo, jog nariams kliuvo sunki užduotis, nes dalyviai skyrėsi amžiumi, patirtimi, vieni šoko, kiti – dainavo ir grojo. Komisija iš visų dalyvių išrinko favoritų aštuntuką, kurie sulaukė daugiausia simpatijų. Jiems atiteko Sporto ir sveikatingumo centro „Oazis“ dovanos.

„Pamario talentų“ komisijos nariai: Gargždų pagrindinės mokyklos muzikos mokytojas, muzikantas, muzikinio televizijos projekto „Lietuvos balsas“ dalyvis Ringaudas Stoškus; Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytoja, vaikų popchoro „Spindulys“ vadovė Lijana Šerpytienė; Šilutės rajono savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Rimantė Vitkauskaitė; dainų atlikėja, tarptautinių konkursų dalyvė, laureatė ir nugalėtoja Viktorija Andrijauskaitė; Šilutės pirmosios gimnazijos mokytoja, choreografė, šokių kolektyvo „Atlaja“ vadovė Rita Kurpeikytė; „Šilutės raštinės“ vadovas, vienas šio renginio rėmėjų Edgaras Gudas.

Po kiekvieno pasirodymo dalyviams įteiktos „Oriflame“ dovanėlės, padėkos raštai. Labiausiai patikusiam dalyviui – šiuolaikinės šokių grupės „Otros“ merginoms – asmeninę fotosesiją dovanojo fotografas ir vienas renginio rėmėjų Andrius Vaišnoras. „Man jos atrodo įdomios ir nestandartinės“, – komentavo savo pasirinkimą fotografas.

Scenoje – profesionalai ir mėgėjaitalentai

Iš Rusnės atvykusi solistė Gerda Belokopytova užėmė aštuntąją vietą. Nuo dešimties metų pradėjusi dainuoti Gerda yra dalyvavusi „Dainų dainelės“ ir įvairiuose kituose konkursuose, mokėsi chorinio dainavimo Šilalės meno mokykloje. „Prieš keletą metų pradėjau pati kurti dainas ir supratau, kad man tai puikiai pavyksta. Dabar ne tik kuriu žodžius, bet ir muziką. Dainuodama aš atsipalaiduoju, o kurdama galiu išreikšti savo emocijas“, – sakė moteris. Ji atliko dramatišką dainą apie meilę, kurios žodžius sukūrė pati.

Tris talentus viename asmenyje atskleidė 7-osios vietos laimėtoja Guoda Stoškutė. Žibų pradinės mokyklos ketvirtokė savo pasirodyme organiškai sujungė griežimą smuiku, dainavimą ir šokius. Mergaitė „Pamario talentuose“ dalyvavo jau trečią kartą. G.Stoškutė talentus ugdo Šilutės meno mokykloje, mokyklos liaudies šokių kolektyve „Žiburėlis“, kantri šokių kolektyve „Salūnas“, pramoginių šokių studijoje „Lūgnė“, 4 metus lankė popchorą „Spindulys“.

6-ąją vietą iškovojo svečiai iš Šiaulių universiteto gimnazijos – roko grupė „Extra“ (vadovas Kęstutis Stoškus). Rokerių atlikta R.Williams daina „Let me entertain you“ sulaukė audringo žiūrovų palaikymo. Nuo 2003 m. grupė aktyviai dalyvauja miesto ir šalies, užsienio konkursuose, festivaliuose. „Extra“ jau yra išleidusi dvi kompaktines plokšteles, dalyvavo Lietuvos televizijos laidoje „Talentų ringas“.

17-metė Greta Dulkytė su grupe laimėjo 5-ąją vietą. Mergina šiuo metu mokosi Klaipėdos S.Šimkaus konservatorijoje, operos vokalo skyriuje. Į „Pamario talentus“ Greta sakė atėjusi ne tik išbandyti savo jėgas, įgyti daugiau sceninės patirties, bet tuo pačiu ir pasilinksminti. Toje pačioje konservatorijoje operos vokalą gludina ir 4-osios vietos nugalėtoja Viktorija Rupeikytė. Ji atliko komisiją sužavėjusią savos kūrybos dainą.

Šilutės krašto publikai pristatyti solistės Guodos Gailiūtės nereikia. 3-ąją vietą iškovojusi juknaitiškė išgarsėjo kaip TV projekto „Dvi minutės šlovės“ finalininkė, dainų kūrėja. Be muzikos gyventi negalinti charizmatiška atlikėja pavergė publiką lyriška daina.

2-osios vietos laimėtoja – scenos profesionalė solistė Vita Vaišnorienė. Nuo darželio laikų dainuojanti Vita yra kelis kartus tapusi ir respublikinio autorinės dainos konkurso „Gabija“ laureate.

Bendrauja tarpininkaujant muzikai

Salėje sėdinčių merginų širdis balsu ir charizma pavergė soulo džiazo muzikos grupės „Funk-in“ vyrukai ir jų vokalistas Gražvydas Lekstutis. Jis ne tik meistriškai atliko kūrinį, bet ir suraitė žaismingą šokį. Šiai grupei atiteko muzikos instrumentų parduotuvės „Šilūnė“ ir organizatorių įsteigtas pagrindinis konkurso prizas – 500 Lt.

Nors dalyvavimas konkurse – pirmas rimtas grupės pasirodymas, tačiau kartu vaikinai groja jau ilgai, repetuoja 3 kartus per savaitę. Pasak grupės narių, geriausias būdas pabėgti nuo rūpesčių ar pavargimo mokykloje – grojimas rūsyje.

„Pajutome, kad galime susikalbėti, bendrauti tarpininkaujant muzikai. Sėkmės paslaptis – darbas ir per jį ateina susigrojimas. Reikia vienas kitą pajusti. Mūsų širdys jau nuo vaikystės kartu groja“, – vienas per kitą kalbėjo „Funk-in“ muzikantai G.Lekstutis, Gediminas Strupinskas, Žygimantas Bačkus, Edgaras Žaltauskas, Augustas Genutis.

Jie įsitikinę, kad bet ką darant ir norint pasiekti tikslą reikalingas kryptingas darbas. „Yra keturi sėkmės faktoriai – darbas, praktikavimasis, darbas ir dar didesnis darbas“, – sakė Gražvydas. Kadangi besimokydami muzikos mokykloje jaunuoliai turi groti klasikinius kūrinius, sielos atgaiva – grupė. Atliekamos dainos padeda atsiskleisti.

„Norime lipti į sceną, nes atsistojus nukrato šiurpas nuo viršaus iki apačios. Jei žmonės pasako, kad buvo žiauriai gerai ir šypsosi, vadinasi – mes darome viską tinkamai“, – po pergalės „Šilutės naujienoms“ sakė „Funk-in“ nariai.

Daugiau nuotraukų galerijoje!

joomplu:8136

spaudos remimo fondas Projektas „Šilutės krašto kultūra ir žmonės: tradicijos, istorija, kūryba”.