Pamario vaikai – švarios gamtos draugai

 darzelinuku rusiavimo akcija konteineriaiTrečiadienį senojo Turgaus aikštė suūžė nuo džiaugsmingai šurmuliuojančių ikimokyklinukų ir jų pedagogų. Būsimieji pirmokai, nešini vėjo malūnėliais, rinkosi paminėti pilietinę akciją „Pamario vaikai – švarios gamtos draugai“ ir dar kartą visiems priminti, jog kiekvienam turi būti svarbu gyventi švarioje aplinkoje, ją nuo mažų dienų gerbti ir saugoti.

Pilietinė akcija „Pamario vaikai – švarios gamtos draugai“ rajone vyksta kas dveji metai. Mylėti gamtą, saugoti augmeniją, gyvūniją ir visa, kas mus supa, bei prisijungti prie iniciatyvos rūšiuoti antrines žaliavas pakvietė rajono savivaldybės Švietimo skyrius ir Šilutės rajono ikimokyklinių įstaigų direktorių pavaduotojai.

Pagrindinis akcijos tikslas – ikimokyklinio ugdymo įstaigų vaikų ekologinio ugdymo plėtra, pilietinių vertybių formavimas, ikimokyklinių įstaigų bendradarbiavimas ir patirties sklaida.

Šiemet pilietinė akcija vyko dviem etapais. I etapo metu, rugsėjo 21-28 d., rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigose organizuota netradicinė ugdymo savaitė „Gyvename švariai – augame sveikai“. Jos metu vyko edukacinės valandėlės, šventės, praktiniai mokymai, talkos, kurių metu vaikai, įtraukiant pedagogus ir tėvus, buvo mokomi bei skatinami rūšiuoti atliekas.darzelinuku rusiavimo akcija muzika1

II etapo metu į Turgaus aikštę buvo pakviesti ikimokyklinių grupių auklėtiniai iš miesto lopšelių – darželių „Ąžuoliukas“, „Gintarėlis“, „Raudonkepuraitė“, „Pušelė“, „Žvaigždutė“, „Žibutė“, taip pat iš Gardamo, Traksėdžių, Juknaičių ir Kintų pagrindinių mokyklų.

Baigiamojo renginio metu vaikus ir jų pedagogus sveikino linksmieji animacinio filmo personažai: namų tvarkytoja ponia Frekenbok ir laisvabūdis Karlsonas. Pastarasis į šventę atskubėjo aplink mėtydamas suvalgytų saldainių popierėlius, ledų dėžutes ir nuo kitų skanėstų atlikusias šiukšles. Tačiau sulaukęs rūsčių jaunųjų šventės dalyvių žvilgsnių bei išklausęs ponios Frekenbok pamokymo, kam ir kodėl svarbu rūšiuoti šiukšles bei į kokios spalvos konteinerius jas reikia išmesti, Karlsonas skubiai ištaisė savo neapdairią klaidą.

Į kokios spalvos konteinerį reikia mesti plastikinę, popierinę ar stiklo šiukšlę, jam pasufleravo šventėje dalyvavę vaikai, kurie į viršų kėlė tai geltonus, tai melsvus, tai žalius vėjo malūnėlius.

Smagi šventė tęsėsi ir su kitomis linksmybėmis. Visos ikimokyklinukų grupės prisistatė, skanduodamos savo šūkius, smagiai šoko kartu su „Ąžuoliuko“ judesio korekcijos mokytoja Irma Morkūniene.

Vėliau akcijos dalyviai subūrė įspūdingą orkestrą ir vienu ritmu grojo iš antrinių žaliavų pagamintais instrumentais, taip parodydami, jog net plastikinis butelis, kibirėlis ar dėžutė gali turėti antrą gyvenimą. Ir net labai linksmą!

Pilietinės akcijos dalyvius sveikino Švietimo skyriaus vyr. specialistė Vida Nemanienė, rajono meras Vytautas Laurinaitis ir seniūnas Raimondas Steponkus. Pastarasis prisipažino, kad matydamas tiek daug švarią aplinką mylinčių vaikų nuo šiol galės ramiai atostogauti.

Meras ir akcijos rėmėjai vaikams už aktyvų dalyvavimą ir antrinių atliekų rūšiavimo žinias įteikė dovanėles. Šventę vainikavo ąžuoliuko, kurį padovanojo Šilutės miškų urėdija, pasodinimas. Šis stiprybės, žalumos ir meilės gamtai simbolis nuo šiol auga Tulpių gatvėje, prie ligoninės, esančioje Ąžuolų alėjoje.