Pamario žvejai švęsti važiuos į Juodkrantę

Žuvienė. / Simonos Pužaitės (silutesnaujienos.lt) nuotr.Šimtmečius savo šeimas ir visą pamario kraštą maitinę žvejai liepą susirinks į Juodkrantę. Čia rengiamoje Žvejo šventėje didžiausias dėmesys teks žuvininkystės verslui ir kultūros paveldui.

Žvejo šventė Neringoje pradėta švęsti daugiau nei prieš penkiasdešimt metų, tačiau tik praėjusiais metais šis renginys sujungė visus pamario krašto žvejus. Šią vasarą Juodkrantėje vėl kviečiamos susitikti bendruomenės iš Kintų, Rusnės, Drevernos, Šilutės, Mingės, Klaipėdos ir Neringos gyvenviečių.

Pirmoji šventės diena, liepos 13-oji, bus skirta nematerialaus Kuršių nerijos kultūros paveldo pristatymui. Šią dieną koncertuos pamario krašto etninę bei visos Lietuvos tautinę kultūrą reprezentuojantys meno kolektyvai.

Liepos 14-ąją gražiausioje Juodkrantės gyvenvietės vietoje – pamariu besidriekiančioje krantinėje vyks įvairios rungtys: kubilų baudų mėtymo čempionatas, mini futbolas ir krepšinis, žvejo golfas. Taip pat valčių irklavimo, inkaro laikymo, žuvų gaudymo, virvės traukimo rungtys.

Neringa ir Žvejo šventė neįsivaizduojamos be nosis kutenančio rūkytų žuvų ar žuvienės kvapo. Tad vietiniai ir iš kitapus marių atplaukę žvejai pristatys savo krašto kulinarinį paveldą bei kvies ragauti tik pagal jiems žinomus receptus pagamintos žuvienės.

Renginio režisierius šilutiškis Marijus Budraitis sakė, kad šventės dalyviai galės įvertinti vis labiau populiarėjančio Šilutės žuvienės virimo čempionato nugalėtojų gebėjimus. Atvyks dviejų praėjusių metų čempionatų nugalėtojai – Jonas Purlys ir Raimundas Plikšnys. Jie virs žuvienę, o svečiai ragaus ir rinks, kurio žvejo receptai geriausi.

Greta šio šurmulio įsikurs ir tautodailininkų mugė, viliosianti Juodkrantės svečius įvairiaspalviais dirbiniais. Tradicijų ir šiais metais nelaužyti bei šventėje apsilankyti pažadėjo pagrindinis jos svečias – Neptūnas.

Šventėje koncertuos Lietuvos kariuomenės orkestras bei Lietuvos estrados žvaigždės. Renginio pabaigą skelbs vasaros dangų ir Kuršių marias nuspalvinsiantys fejerverkai.