Pamaryje – LPKTS nariai iš visos Lietuvos

Pamario krašte įvyko Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos (LPKTS) devintasis projektas - konferencija „Kelias į aktyvią senatvę“, į kurį atvyko kelios dešimtys narių iš visos Lietuvos. Mūsų filialui tai buvo didelis iššūkis, nes norėjosi svečiams per dvi dienas parodyti kiek įmanoma daugiau mūsų krašto grožio.

Gidė Ž. Skirkevičienė (viduryje) ekskursantams parodė Šilutės sekretus ir papasakojo daug įdomių miesto istorijos faktų.

Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis lektoriams paruošė dovanas su krašto simbolika, kai kurie dalyviai apdovanoti vardiniais albumais apie Šilutės kraštą. Visuomenės sveikatos biuras pasirūpino, kad svečiai išgirstų žaismingą Ramunės Liukienės paskaitą „Laimingos senatvės principai“.

Dalyvius pasveikino LPKTS pirmininkas Gvidas Rutkauskas. Paskaitas skaitė Gvidas Rutkauskas, LPKTS pirmininkas, Andrius Kupčinskas, LR Seimo narys, dr. Kristina Visagurskienė, fizinio aktyvumo ir sveikatos asociacijos vadovė, Irena Haase, LR Seimo narė, Ramunė Liukienė, Klaipėdos valstybinės kolegijos socialinių mokslų lektorė. Senėjimas, bent jau kol kas, yra neišvengiamas procesas, kaip ir noras gyventi, būti sveikais ir laimingais. Kita vertus, viskam yra pradžia ir pabaiga. Aišku, kad žmonės sensta skirtingai, bet iš esmės kiekvieną atvejį galime apibrėžti dviem kriterijais: kūno sveikata ir sielos sveikata. Todėl žmogus turi investuoti į save – jis pats turi norėti mokytis. Konferencijoje mes ne tik klausėmės, bet lektorių paraginti atlikome įvairius pratimus, lektoriai atsakė į klausimus.

Pažintinės kelionės laivu „Perloja“ metu svečiai skanavo rūkytą žuvį, gidė Živilė Skirkevičienė pristatė Pamario kraštą. Svečiams parodėme Mingės kaimą, kuriame gatvę atstoja upė, Upaite pasukome į Kniaupo įlanką – tikrą rojų perintiems paukščiams. Plaukėme Atmata, pamatėme Ventės Ragą. Šilutėje parodėme „sekretus“, aplankėme buvusį Šilutės kalėjimą, Macikų kapines.
Svečiai išsivežė gražiausius prisiminimus apie mūsų kraštą ir lauktuvių – rūkytos žuvies.