Paminėjo Lietuvos kariuomenės dieną

Lietuvos kariuomenės dienos proga Šilutės pirmojoje gimnazijoje viešėjo Šilutės 308 kuopos šauliai ir Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos studentai.

Pamokas moksleiviams vedė studentai.

Jie mokiniams vedė paskaitas ir pristatė studijų programas, pasidalijo patirtimi apie atliekamas užduotis, pratybas, stovyklas. Taip pat pristatė savo veiklos tikslą.

Studentai iš Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos papasakojo, kaip vyksta jų mokymai, kokie išbandymai jų laukia ir ką jie nori veikti baigę mokslus.

Ypač įdomios fotografijos buvo pristatant Jaunųjų vadų mokymo kursus. Gimnazistai domėjosi Generolo Jono Žemaičio, Lietuvos karo akademijos, VSAT pasieniečių mokyklų veiklomis. Ši paskaita buvo tikrai naudinga ir įdomi, o kai kuriuos netgi paskatino prisijungti prie Šilutės šaulių kuopos veiklos.

Gimnazijoje buvo surengta kilnojamoji paroda „Tarp žemės ir dangaus. Lietuvos kariuomenės technika 1918 – 1940 m.“ Tai antroji Vytauto Didžiojo karo muziejaus paroda, kurioje eksponuojami karo technikos pavyzdžiai: tankai, šarvuoti traukiniai, kita karinė technika.

Už šios prasmingos dienos veiklų organizavimą esame dėkingi buvusiai gimnazistei, aukštosios jūreivystės mokyklos studentei Dijai Jasaitei.