Paminklų gamyba, jo dydis ir naudojamos medžiagos

 

01PM pictureVėlinės – tai laikas, kai vykstame aplankyti artimųjų, giminių, draugų kapus. Kapinės šią dieną yra lankomiausia vieta, kur plūsta minios žmonių. Kai kurie žmonės dėl kapų lankymo grįžta į Lietuvą iš užsienio. Jiems tai vienintelė proga metuose pagerbti anapilin iškeliavusius brangius žmones. Vėlinių proga pakalbėkime apie paminklus: kaip pasirinkti jų dydį, medžiagas, iš kurių bus pagamintas ir pan.

Paminklo dydis

Tiksliai nuspręskite, ar norite, jog paminklas būtų didelis, mažas ar galbūt vidutinio dydžio. Žinoma, tai priklauso ne tik nuo norų, bet labiausiai nuo kapo dydžio. Jeigu jis didelis, mažas paminklas atrodys negražiai, bus mažai pastebimas. O juk būtent jis turi būti pastebimiausias kapavietės akcentas.

Reikia pabrėžti, kad visi paminklai yra apibūdinami pagal jų dydį. Tai yra ilgis, plotis, aukštis. Ilgis reiškia atstumą iš kairės į dešinę. Plotis yra atstumas nuo paminklo priekio iki galo Aukštis nustatomas matuojant nuo žemiausio paminklo taško iki aukščiausio taško. Dydžiai gali šiek tiek svyruoti, tačiau tai yra itin nedidelė paklaida.
Paminklai gali būti įvairių formų: ovalūs, stačiakampiai, paminklai-knygos ir kt. Pasirinkimo galimybių tikrai daug. Viskas priklauso nuo norų bei finansinių galimybių. Savaime suprantama, kad kuo paminklas didesnis, išskirtinesnis, tuo jis brangesnis.

Paminklų gamyba ir naudojamos medžiagos

Per visą istoriją daug medžiagų buvo naudojama paminklų gamybai – nuo medienos iki aukso ir kitų tauriųjų medžiagų, įvairių uolienų bei akmenų.

Šiandien dažniausiai naudojamos medžiagos yra marmuras, granitas ir bronza. Marmuras ir granitas yra natūralios medžiagos, iškasamos iš karjerų visame pasaulyje; bronza yra žmogaus sukurtas metalas, pagamintas iš vario ir cinko.

Granitas dažniausiai pasirenkamas dėl šių priežasčių:

  • Platus spektras spalvų, tekstūrų ir modelių;
  • Graviravimo technologijos ir technikos suteikia praktiškai neribotas dizaino galimybes;
  • Galimybė keisti apdailą leidžia naudoti unikalius dizaino stilius;
  • Ilgaamžiškumas.

Kai jau pasirinkote paminklo dizainą, dydį ir medžiagą, laikas pasirinkti jo apipavidalinimą. Ant paminklo dažniausiai būna mirusiojo nuotrauka, gali būti nupieštos įvairios gėlės ir pan.

Daugiau informacijos apie paminklų gamybą: paminklai.lt