Pandemijos iššūkiai vaikų  endokrinologams – mitybos sutrikimai, emocijų ir elgesio problemos

Šiuo sunkiu pandeminiu laikotarpiu vaikai, kaip ir suaugusieji susiduria su įvairiais išgyvenimais, sveikatos sutrikimais, tik jaunieji pacientai kur kas jautriau tai išgyvena.

Šilutės ligoninės medikai pastebi, kad paskutiniais metais ypač padaugėjo vaikų su nerimo ir emocijų sutrikimais, dėl ko dažnai išsivysto valgymo ir mitybos  sutrikimai (nutukimas, bulimija, nervinė anoreksija). Dažnas skundžiasi apatija, lėtiniu nuovargiu.

Dar viena problema, kurią išryškino pandemija – sunkumai patekti pas gydytoją. Retas šeimos gydytojas vaikus apžiūri „gyvai“. Tad kai kurios svarbios detalės gali būti nepastebėtos. Nerimaujate dėl savo vaiko sveikatos? Medikai pataria, kada laikas kreiptis pagalbos.

Sveikatos sutrikimus išduoda pakitęs elgesys

Dažnai vaikai savo sveikatos problemų nemoka išsakyti, tačiau jas tėvai gali pastebėti iš pakitusio elgesio, bendravimo, mitybos įpročių. Nerimaujate, kad jūsų vaikas dažnai jaučiasi pavargęs, mieguistas, piktas? Gausiai prakaituoja, kankina troškulys ir gausus šlapinimasis? O gal per paskutinius metus daug priaugo svorio, arba atvirkščiai – jo daug neteko?

Neatidėliokite susitikimo su specialistu ir kreipkitės į savo šeimos gydytoją, kuris išduos siuntimą vaikų endokrinologo konsultacijai.

Primename, kad VšĮ Šilutės ligoninės konsultacinėje poliklinikoje dirba  gydytoja vaikų endokrinologė Indrė Margelienė. Gydytoja pacientus konsultuoja kiekvieną dieną nuo 12 iki 13 val.

Su šeimos gydytojo siuntimu specialisto konsultacija jums nieko nekainuos ir nereikės vykti į kitą miestą. Registruotis galima telefonais: (8 441) 61040, (8 441) 61050.