Parduotuvėse jau pakvipo lietuviškais agurkais

agurkaiiKovo 5 dieną ankstyvuosius lietuviškus agurkus auginanti šiltnamių bendrovė „Kietaviškių gausa“ patiekė į prekybą pirmuosius ilgavaisius agurkus. Po dviejų savaičių pirkėjus turėtų pasiekti ir švieži trumpavaisiai lietuviški agurkai, rašo portalas lzinios.lt

Šiuo metu lietuviški ilgavaisiai agurkai kainuoja apie 10 litų už kilogramą. Pardavėjai prognozuoja, kad tokia kaina kurį laiką išliks, nes šviežių agurkų dar nėra itin daug.

Tarp pelno ir nuostolio

Nors ši žema šiltesnė ir pavasaris ankstesnis, „Kietaviškių gausos“ direktorius Mindaugas Pupienis teigia, kad agurkų skinama mažiau nei kelerius metus iš eilės.

„Pernai pradėjome skinti kovo 4 dieną. Pernykštis pavasaris buvo šaltas ir snieguotas, bet labai sau-lėtas. Kuo daugiau šviesos, tuo geriau daržovės šiltnamiuose dera. O dabar kad ir šilčiau, labai trūksta saulės. Be to, sausio pabaigoje ir vasario pradžioje labai stiprus vėjas šiltnamiuose blaškė ši-lumą, ir jos vartojame daugiau nei pernai“, – pasakojo M.Pupienis.

Vis dėlto, įmonė jau kelerius metus balansuoja ties pelno ir nuostolio riba. Mat didžiąją dalį šiltna-mių sąnaudų sudaro šilumos energija.