Pareigūnams – apdovanojimai, padėkos ir vardinės dovanos

policijos diena ginkluoteKetvirtadienį paminėti savo profesijos šventę į Šilutės kultūros ir pramogų centrą rinkosi tie, kieno diena tęsiasi 24 valandas per parą, o savaitė – 7 dienas, kurie bet kada gali būti pakelti iš miego ar atšaukti iš atostogų, kuriuos mes kartais keiksnojame, bet kurie daro viską, kad mes būtume saugūs – taip policijos pareigūnus tądien pristatė renginio vedėjas Marijus Budraitis.

Tačiau pristatydami fotonuotraukose užfiksuotas savo kasdienybės akimirkas renginio kaltininkai parodė tik gražiąją jos pusę – renginius, bendravimą su moksleiviais ir įstaigų darbuotojais, sporto šventes. Niekas nepamatė sunkiosios šio darbo pusės: girtų vairuotojų gaudynių keliuose, chuliganų sulaikymo momentų, lankymosi landynėse ir miškų glūdumoje įkurdintuose naminės degtinės fabrikėliuose…

Mūsų angelai sargai savo profesinei šventei skyrė ir daugiau renginių, sulaukė išskirtinai daug svečių, jų sveikinimų, gėlių, apdovanojimų, padėkų ir linkėjimų.

Pareigūnams – vardinės dovanos ir padėkospolicijos diena biblioteka

„Esate šaunūs, būkit ir toliau jautrūs, stiprūs ir išmintingi“, – pasveikinęs saviškius pavaldinius jiems linkėjo Šilutės r. policijos komisariato viršininkas Sigitas Mikutavičius.

Mylėti ir gerbti vieniems kitus linkėjo Tauragės AVPK viršininko pavaduotojas Mindaugas Baršys, trims mūsų pareigūnams įteikęs AVPK viršininko apdovanojimus.

Vyresnysis policininkas, viešosios policijos patrulis Robertas Šmitas apdovanotas II laipsnio policijos pasižymėjimo ženklu „Už nepriekaištingą tarnybą“. Vardinė dovana – laikrodis įteiktas inspektorei Eglei Vaitkutei, viešosios policijos vyriausiajai patrulei, padėka pareikšta inspektorei, Kriminalinės policijos skyriaus tyrėjai Daivai Valeikei.

E.Vaitkutei teko dar vienas apdovanojimas – specialusis Seimo medalis. Toks pat medalis įteiktas ir Organizacinio poskyrio viršininkei Vaivai Pranauskienei. Apdovanojimus įteikęs Seimo vicepirmininkas Kęstas Komskis patikino, kad tokiais pagarbos ženklais nesimėtoma, juos kol kas yra gavę tik keli Šilutės ir Pagėgių kraštui labiausiai nusipelnę žmonės.

Seimo narys taip pat pabrėžė, kad Šilutės policijai pavyksta išvengti politikavimo, tai mažuose miesteliuose, anot jo, yra sunku.

Rajono meras Vytautas Laurinaitis kalbėjo, kad valstybei reikia darnos, nes darna – tai saugumas, o užtikrinti saugumą gali tik policija. Jis išreiškė viltį, kad ir toliau vyks konstruktyvus bendradarbiavimas tarp Savivaldybės ir Šilutės policijos.

Sveikino seniūnai ir bendruomenių atstovai

policijos diena sediPolicijos dovanos įteiktos kasdienėje jos veikloje talkinantiems policijos rėmėjams Adomui Kuzminskui, Kęstučiui Savickui, Birutei Žilinskienei, Valentinui Gecevičiui, Ruslanui Gaidajui, Vaclovui Šerniui. Į rėmėjų gretas tądien priimti ir dar du jaunuoliai – Karolina Žvirblytė ir Mindaugas Jankauskas.

Padėkota ir kitiems talkininkams, įvairių įmonių ir įstaigų atstovams, verslininkams, sporto klubų vadovams.    

Ilgai scenoje vieni kitus keitė rajono įstaigų, seniūnijų, mokyklų vadovai, kolegos – pasieniečiai ir teisininkai. Jie linkėjo pareigūnams ištvermės, kantrybės, sveikatos ir visada pateisinti angelų sargų vardą.

Išskirtine padėkų gausa tądien buvo apipilta bendruomenės pareigūnė Nerija Ropienė. Jai dėkojo Šilutės pirmosios ir Vydūno gimnazijų, Šilutės urėdijos, jaunųjų šaulių, Socialinių paslaugų centro, Visuomenės sveikatos biuro atstovai ir kiti šilutiškiai. N.Ropienę į sceną kvietė ir reindžeriais virtusi bibliotekininkų komanda, kurios vadovė Dalia Užpelkienė, be kitų pastebėjimų, policininkams linkėjo ir šypsotis, mat, anot jos, nėra gražesnio vyro už besišypsantį policininką.

Beje, N.Ropienę ir jos kolegą T.Vaitkevičių Policijos departamento generalinis komisaras Saulius Skvernelis apdovanojo Tauragėje vykusios respublikinės policijos šventės metu: bendruomenės pareigūnei tądien įteiktas I laipsnio pasižymėjimo ženklas „Už nuopelnus“, o vyresniajam policininkui – padėka už nepriekaištingą tarnybą.

Bendruomenės padėkos raštus pelnė ir Kriminalinės policijos vyriausiasis tyrėjas Antanas Urbelis, savosios apylinkės tvarkdariams Daivai Matevičiūtei ir Vitalijui Šicui dėkojo Saugų seniūnė Anastazija Oželytė, Bikavėnų bendruomenės nariai gėles skyrė savo apylinkės pareigūnei Aušrai Skurdelienei.

Koncertą pareigūnams surengė orkestras „Pamarys“ ir „Pamarietės“ šokėjos.

Pagerbtos pareigūnų šeimospolicija ginkluote

Minėjimas buvo tik baigiamasis iš policijos dienai skirtų renginių.

Tos pačios dienos rytą Šilutės katalikų bažnyčioje policijos pareigūnai dalyvavo šv. Mišiose, kurių metu prisiminta, kad 2014-ieji paskelbti Šeimos metais, tad pagerbtos pareigūnų šeimos. Tokių Šilutės komisariate dirba trys: Inga ir Audrius Lukošiai, Rita ir Ričardas Šidlauskai bei Daina ir Tomas Černiauskai.

Pagėgių klebonas Vytautas Gedvainis pastebėjo, kad tikra šeima yra ta, kurioje auga bent 3 vaikai, tad dovana skirta ir vieninteliam tokį būrį atžalų auginančiam pareigūnui Renatui Vaičiui.

Šventinės dienos išvakarėse pareigūnai dar surengė tradicines šaudymo varžybas Virkytų kaime esančioje sodyboje. Varžybose,  be jų pačių policininkų komandos, dalyvavo ir kolegos pasieniečiai bei ugniagesiai, teismo, Savivaldybės administracijos ir žiniasklaidos atstovai.

I vietą tose varžybose iškovojo Valstybės sienos apsaugos tarnybos komanda. Pasieniečiams rankos taiklumu beveik nenusileido Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyrai, treti liko teisėjai ir jų padėjėjai.

Bibliotekoje surengtame „Protų mūšyje“ pareigūnai rungėsi ne ginklais, o žiniomis, o nugalėtojų laurai tądien atiteko jauniesiems šauliams.

Daugiau nuotraukų „Šilutės naujienų“ Facebook albume!