Pasakų rytmetis su močiutėmis Vainute

 

vainuto biblioteka_pasakos1Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos proga Lietuvoje vyko akcija „Lietuva skaito‘2019“. Tautiečiai buvo kviečianti imti į rankas knygą ir ją skaityti, deklamuoti, vaidinti ar kitaip perteikti turinį. Šių metų akcijos šūkis buvo „Nudžiugink nors vieną knygą!“

Vainuto bibliotekoje tądien vyko literatūros rytmetis „Skaitau su močiute“. Renginyje dalyvavo Vainuto gimnazijos pradinukai su mokytojomis Aldona Jukniene, Janina Barškėtiene, Irena Šėperiene, Danguole Joneliene, Asta Mauriciene. Mėgstamas vaikystės ir skaitytas savo vaikams bei anūkams pasakas pateikė Vainuto neįgaliųjų draugijos močiutės Anelė Lileikienė, Onutė Kilinskienė, Onutė Vindžigelskienė.

Močiutė Anelė mintinai deklamavo Salomėjos Nėries „Senelės pasaką“, išmoktą prieš 60 metų. Vaikai stebėjosi močiutės atmintimi, nes jie kartais ir vakarykščius įsipareigojimus pamiršta. Visi žino lietuvių liaudies dainą „Išėjo tėvelis į mišką“, tuo pačiu pavadinimu sukurta ir pasaka. O. Vindžigelskienė, dainuojanti ir grojanti akordeonu, paįvairino šios pasakos pateikimą, visi kartu dainavo ir vaidino. Pasaką „Ropė“ suvaidino vaikai, ir buvo didelė konkurencija į vieną „aktoriaus“ vietą.

Akcija „Lietuva skaito“ vyko visoje Lietuvoje, tad baigiantis renginiui muzikalioji močiutė Onutė paprašė visų 80-ies akcijos dalyvių kartu padainuoti dainą „Čia Lietuva“.

Mokinukai močiutėms dėkojo už perskaitytas pasakas ir padovanojo po suvenyrinę gėlę, o bibliotekininkės pakvietė vaikus, kurie dar nesilankė bibliotekoje, skaityti knygeles. Jie prižadėjo būtinai tai daryti.