Pasaulį išmaišiusi tituluota gražuolė: „Milanas pasidarė nebeatpažįstamas“

 

070529522-aeb4fef7-cee0-467e-bb3a-f8fb531e8ed1Tituluotai gražuolei bei modeliui Brigitai Gaižauskaitei likimas lėmė pandemijos laikotarpiu pabuvoti ne tik Italijoje, bet ir Kinijoje. Laimei, pavojingu virusu mergina neužsikrėtė, o grįžusi į Šilutę jau spėjo išbandyti ir lietuviškų apsauginių kaukių iš lino privalumus.

Modelis, tarptautinių grožio konkursų laureatė ir šokėja B. Gaižauskaitė darbo reikalais svetur praleidžia labai daug laiko. Ir šįmet merginos, prieš kelis metus į Lietuvą parvežusios net kelių tarptautinių grožio konkursų laureatės diplomus, darbo kalendorius mirgėjo nuo įvairių užsienio šalių pavadinimų. „Tiesą sakant, atvykau į Milaną, kai dar nebuvo paskelbtas karantinas, o ir apie patį virusą nebuvo daug šnekama, užsikrėtusiųjų skaičius nebuvo didelis. Net ir situacijai pradėjus blogėti Italijoje panikos visai nesijautė, žmonės nemanė, jog tai yra rimta. Dabar labai dėl to nesmagu, tačiau aš taip pat nemaniau, kad situacija yra rimta: nesustoję darbai, pilnos gatvės žmonių, veikiantys barai, parduotuvės ir t.t. Be abejo, tai ir buvo didelė klaida, kurią darė Italijoje gyvenantys žmonės. Kai situacija tapo kritinė bei buvo paskelbtas karantinas, Milanas pasidarė nebeatpažįstamas: visiškai tuščios gatvės, užsidariusios visos kavinės, restoranai bei ne maisto prekių parduotuvės.

Visi, kurie kada nors yra pabuvoję šioje šalyje, turbūt žino tą smagų itališką šurmulį, kurį karantino metu pakeitė absoliuti tyla, tad buvo be galo liūdna išvysti tokią pusę“, – pasakojo modelis. Kaip sakė Brigita, Kinijoje dėl viruso protrūkio, jos kontraktas su modelių agentūra buvo nutrauktas jam dar net neprasidėjus, tad šioje tolimoje šalyje mergina, laimei, nepraleido daug laiko, tad ir negali palyginti šių dviejų valstybių padėties, kaip jos tvarkėsi su koronaviruso protrūkiu. Pasiteiravus, ar jai nebuvo baugu darbuotis Italijoje, mergina atsakė: „Kaip ir minėjau, iš pradžių panikos Milane visai nebuvo, tad nejauku pasidarė tik paskutinę viešnagės savaitę ir labiau dėl to, nes iškilo klausimas, ar apskritai pavyks grįžti namo. Atsidūrus tokioje situacijoje be abejo pradedi daug labiau rūpintis savimi bei žmonėmis, kurie yra šalia. Kartu su kitomis agentūros merginomis laikėmės visų rekomendacijų, dėvėjome kaukes, pirštines, dezinfekuodavome bei vėdindavome patalpas.“ Grįžusi į Lietuvą, savo tėviškėje, Šilutėje B. Gaižauskaitė turėjo galimybė susipažinti su lietuvių prekės ženklo sukurtomis apsauginėmis kaukėmis, pasiūtomis iš lino. Žinoma mergina sutiko pozuoti prieš objektyvą, užsidėjusi įvairių atspalvių linines kaukes.

„Dabar, kaip niekad turime būti vieningi ir saugoti save bei aplinkinius ne tik laikantis saugaus atstumo, tačiau ir dėvint kaukes. Džiugu, kad patys lietuviai gamina apsaugines kaukes. Labai patogu, jog, šios kaukės yra daugkartinio naudojimo, taip pat svarbu, jog jos yra moksliškai ištirtos bei atitinka visus saugumo reikalavimus“, – pastebi B. Gaižauskaitė. Ar ji nemananti, kad stilinga kaukė šiandien gali tapti ir madingu aksesuaru? Pasak žinomo modelio, šiuo laikotarpiu neturėtume apie apsaugines kaukes galvoti kaip apie aksesuarą, pirmiausia tai – privaloma apsaugos priemonė. „Tačiau jeigu kaukė yra išskirtinė, jos spalva priderinta prie aprangos, tai kodėl gi ne“, – neatmeta galimybės pašnekovė. „Brigita – tarsi mūsų šeimos vaikas, pažįstame nuo jaunystės jos tėvus. Darželį, mokyklą, gimnaziją Brigita lankė drauge su mūsų sūnumi, buvo mūsų mados namų kolekcijų pristatymuose. Ir pražydo iki modelio, darančio tarptautinę karjerą, į Lietuvą iš grožio konkursų parvežančio diplomus“, – šiltai apie bendradarbiavimą su B. Gaižauskaite kalba kaukių kūrėjas Edvardas Vitkauskas.

Šilutiškių gaminamos lininės apsauginės kaukės yra dviejų tipų, paprastos ir su specialia kišene filtrui (servetėlei). Tokių kaukių oro respiravimas atitinka vienkartines medicinines kaukes ir apsaugo nuo tiesioginio viruso dalelių įkvėpimo oro lašeliniu būdu. Pasak E. Vitkausko, kaukės nešiojimas neleidžia liesti burnos ir nosies srities, o tai apsaugo nuo viruso plitimo kontaktiniu būdu, o sergantiems neleidžia platinti ligos. Linas nesukelia alerginių reakcijų, yra kaip natūralus antiseptikas, todėl tinka net odos problemų turintiems žmonėms, lyginant su kitais audiniais sudaro geriausią mikroklimatą odai, t.y. laidus orui, gerai sugeria drėgmę, oda nešunta. Pašnekovas pastebi jog lininis audinys ekologiškas, nes tai – beatliekis produktas, taipogi jis yra atsparus statiniam elektros krūviui, todėl nesielektrina ir nedirgina odos. Po naudojimo pašnekovas pataria lininę kaukę išskalbti karštame, daugiau kaip 40 laipsnių temperatūros vandenyje.

lrytas.lt inf.