Pasaulinę gyvūnijos dieną pradinukai surengė tikrą konferenciją

jankaus mokykla_publikaŠilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos mokytoja Violeta Lukočienė pakvietė visus pradinių klasių mokinukus paminėti Pasaulinę gyvūnijos dieną.

Į renginį atvyko Šilutės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektorius Vytautas Mockus, kuris papasakojo, kaip privalu prižiūrėti, rūpintis ir auginti norimą gyvūnėlį. Gyvūnėlio išlaikymas per metus gali kainuoti net iki 2000 eurų. Žinoma, tai priklauso nuo jo rūšies. Pradinukai atidžiai klausėsi, pateikė klausimų veterinarijos gydytojui.

Prieš pilną bendraklasių ir kitų mokinių auditoriją stojusi ketvirtokė Cindy Naujokaitė papasakojo, kaip galima padėti savo augintiniui. Gyvūnai yra jautrios būtybės, gebančios mus mylėti, turinčios individualius poreikius, todėl jiems reikalingas nuolatinis mūsų rūpestis.

Aronas Anučiauskas pasidalijo savo patirtimi, kaip perinti viščiukus, putpeliukus, pamokė padaryti viščiukams narvelius. Milana Bardauskaitė ir Viltė Masidunskytė pasakojo, kaip jos globojo benamį kačiuką, kol atsirado naujas jo šeimininkas.

Gyvūnai yra mūsų draugai ir šeimos nariai, ir būdami panašūs į mus jie turi teisę niekada nejausti alkio ir troškulio, nepatogumo, baimės, skausmo ir kančios. Pagarba gyvūnams turi būti kiekvieno mūsų moralės norma.
Renginį užbaigė linksma mokyklos popchoro „Saulytės“ (vadovė – mokyt. Lijana Šerpytienė) dainelė „Cirkas“.