Pasaulinis projektas „Įgyvendink savo svajones“ lankėsi ir Kintuose

futbolas F2 kintai su kamuoliaisLietuvos futbolo federacija kvietė mokymo įstaigas dalyvauti tarptautiniame LFF ir FIFA projekte „Live Your Goals“, dar žinomam pavadinimu „Įgyvendink savo svajones“. Šis futbolo populiarinimo projektas skirtas mergaitėms.

Paraišką dalyvauti projekte siuntė ir Kintų pagrindinės mokyklos kūno kultūros mokytoja Lina Leikuvienė. Gruodžio 1 dieną Lietuvos futbolo federacija Kintuose vykdė projektą „Įgyvendink savo svajones“.

Projektas skirtas tik mergaitėms

Šiame projekte gali dalyvauti visos mokymo įstaigos, kuriose mokosi 1-8 klasių moksleivės. Kiekviena mokymo įstaiga turėjo užtikrinti, kad projekte dalyvaus ne mažiau 50 mergaičių, taip pat mokykla turėjo pasirūpinti projektoriumi, turėti futbolo aikštelę arba sporto salę treniruotei, buvo ir daugiau reikalavimų.

LFF paraiškų gavo nemažai, bet pirmajame etape atrinktos 10 mokyklų, tarp jų – ir Kintų pagrindinė mokykla. Šią žinią mokykla sužinojo Mokytojų dieną, ir pasak kūno kultūros mokytojos L.Leikuvienės, tai buvo labai džiugi žinia bei puiki dovana profesinės šventės proga. Visa mokykla su nekantrumu laukė gruodžio 1-osios.

Neįsivaizduoja gyvenimo be futbolo

Šio projekto veidais tapo trys moterų futbolo ambasadorės – Greta Kaselytė, Vestina Neverdauskaitė ir Kamilė Vaičiulaitytė, futbolas F3 kintai jauniausiosžaidžiančios Lietuvos nacionalinėje futbolo rinktinėje. Pristatymo metu Kintuose ambasadorės kalbėjo, kad futbolas – ne vien vyriškas sportas, kaip dažnai mėgsta pabrėžti vyriškoji lytis. Jos pačios dabar neįsivaizduoja savo gyvenimo be futbolo, nes tai yra neatsiejama jų gyvenimo dalis. Todėl merginos pasiryžusios imtis misijos skleisti futbolo žinią ir kitiems.

Projekto organizatorėms talkino  Šilutės merginų futbolo klubas „Blizgės“, padėjęs mažosioms futbolininkėms susitvarkyti su užduotimis sporto salėje. „Blizgių“ trenerė Giedrė Lukšaitė mergaitėms papasakojo, kad ir Šilutėje yra mergaičių futbolo komanda ir jei po projekto atsiras norinčiųjų išbandyti šią sporto šaką, visos yra labai laukiamos.

Mergaitės įdėmiai klausėsi pasakojimo, pateikė daug klausimų projekto organizatorėms. Po pristatymo smagumai laukė sporto salėje: surengtas mini futbolo turnyras, buvo atliekami įvairūs pratimai bei užduotys su futbolo kamuoliu.

Po visų veiklų mergaitės pasakojo, kad šio projekto labai laukė ir džiaugiasi, kad jis aplankė būtent jų mokyklą. Anot pašnekovių, vaikinai pavydėjo renginio, kuris skirtas tik joms.

Gero žodžio apie projektą negailėjo ir mokytoja L.Leikuvienė: „Man, kaip mokytojai, paliko didelį įspūdį  renginio organizacija, dovanų gausa, nes visos mergaitės gavo marškinėlius, apyrankes, projekto suvenyrus, o mokykla – dar ir futbolo kamuolius. Tai puiki priemonė sudominti mergaites futbolu“.

Vėlesniuose projekto etapuose iki 2018 m. bus siekiama suteikti moterims galimybę aktyviai įsitraukti į futbolo veiklą, padidinti moterų futbolo populiarumą bei sudaryti sąlygas moterų futbolui vystytis. Pasaulinės kompanijos „Įgyvendink savo svajones“ pagrindiniai tikslai yra: skatinti kuo daugiau mergaičių, merginų ir moterų žaisti futbolą, didinti susidomėjimą moterų futbolu, suteikti galimybę kiekvienai mergaitei, merginai, moteriai išmėginti šią sporto šaką bei įtvirtinti futbolą kaip populiariausią sporto šaką tarp moterų.