Pasaulio 24 valandų bėgimo čempionas pirmą kartą pamatė tėvo ašaras

Begimas 3Savaitgalį Albi (Prancūzija) vykusio pasaulio 24 valandų bėgimo čempionato nugalėtoju tapo Lietuvos ultramaratonininkas Aleksandras Sorokinas, per parą įveikęs 278 km 973 m.

Ultramaratonininko, daugkartinio 100 km čempiono, vilkytiškio Ruslano Seitkalijevo klubo draugas A. Sorokinas pagerino Lietuvos rekordą, pasiekė geriausią metų rezultatą pasaulyje ir tapo pasaulio čempionu.

„Mano klubo draugas nuo pirmųjų metrų nebuvo nukritęs žemiau antros vietos. Per 10 valandų jis nubėgo jau 125 km. 38 metų sportininkas per parą įveikė beveik 280 km ir pagerino jam pačiam priklausiusį šalies rekordą (272, 708 km), pasiektą šiemet gegužę Bazelyje. Sidabras atiteko vengrui Tamašui Bodisui, per parą nubėgusiam 275 km 938 m, o bronza – JAV atstovui Olivier Leblondui, 274 km 447 m“, – sakė varžybų eigą sekęs R. Seitkalijevas.

Čempionate taip pat dalyvavo šilutiškiams jau pažįstama bekelės bėgimo Ventė – Kintai organizatorė Viktorija Tomaševičienė. Tarp moterų jos rezultatas buvo 41–as (204 km 231 m).

Pasak V. Tomaševičienės, „tai nėra joks netikėtas wow!“, kad Aleksandras tapo Pasaulio 24 valandų bėgimo čempionu. Žinant šio žmogaus užsispyrimą ir darbštumą, kuriuos jis įdeda į pasiruošimą, tai kad jis taps čempionu buvo tik laiko klausimas“.

Bėgikas prisipažino, kad dar nežino, kaip būtų galima pagerinti pasaulio rekordą. „Bet aš visą gyvenimą prisiminsiu šias pirmenybes. Aš pirmą kartą pamačiau tėčio džiaugsmo ašaras. Tai man įsimins visam gyvenimui, tai buvo geriausias dalykas, kurį mačiau šiose varžybose“.

Lietuviai Aurimas Skinulis ir Saulius Litvinavičius užėmė atitinkamai 131 ir 109 vietas.