Pasaulio 50 km bėgimo čempionate – ir lietuviai

Begimas rinktineRugsėjo 1 – ąją 6 lietuviai šalies garbę gynė pirmą kartą Europoje, Rumunijoje surengtame pasaulio 50 km bėgimo čempionate. Lietuvos bėgimo rinktinei vadovavo vilkytiškis, ultramaratonininkas Ruslanas Seitkalijevas.

Bėgimui, kaip ir mišioms reikia ruoštis kasdien, tą kasdien ir daro R. Seitkalijevas. Ne kartą tapęs šalies ultramaratonų čempionu, jis ne tik kasdien ruošėsi pirmąjam Europoje rengiamam pasaulio 50 km bėgimo čempionatui, bet ir prisiėmė sau organizatoriaus vaidmenį. Šis ultramaratonas Ruslanui buvo septintas.

Priminsime, kad ultramaratonas prasideda ten, kur baigiasi maratonas, bet ultramaratono distancija neturi apibrėžtos pabaigos. Ultra gali būti 50, 100, 180 ar 300 km, ar bet kiek daugiau kilometrų – nėra ribos, kur jis baigtųsi.
Brašove (Rumunija) sekmadienį prie pasaulio 50 km bėgimo čempionato starto linijos stojo 84 bėgikai ir 67 bėgikės iš įvairių pasaulio kampelių. Mūsų šaliai atstovavo R. Seitkalijevas, Andrej Jegorov, Jevgenijus Galuška, Neringa Kaulinaitė, Eurelija Venskaitytė ir Rūta Šimkūnaitė.

A. Jegorov 50 km nubėgo per 3:04:15 ir užėmė 25 –ąją vietą, Ruslanas distanciją įveikė per 3:24:11 (54 vieta), J. Galuška DNF. Nugalėtoju tapo ispanas Iraitz Arrospide – 2:47:42.

N. Kaulinaitė 50 km nubėgo per 3:29:37 ir užėmė 18 vietą, E. Venskaitytė distanciją įveikusi per 3:44:50 buvo 36 – ta, R. Šimkūnaitė DNF. Nugalėjo Didžiosios Britanijos atstovė Alyson Dixon – 3:07:20.

„Pirmasis mano ultra bėgimas ir pirmasis pasaulio čempionatas. Ačiū visiems, kas palaikėte ir negailėjote gražių linkėjimų, pagalbos ruošiantis. Džiaugiuosi kad galėjau būti pačios nerealiausios rinktinės nare ir įveikti neįtikėtiną savo gyvenimo iššūkį!“, – įspūdžiais pasidalijo E. Venskaitytė.