Pasaulio futbolo čempionato finalą šilutiškiai stebėjo Šilutės uoste

futbolas vaikasSekmadienį ištikimiausi Pasaulio futbolo čempionato aistruoliai turėjo puikią galimybę čempionato finalą stebėti dideliame ekrane, sumontuotame Šilutės mažųjų laivų uoste. Kad laikas neprailgtų laukiant finalo, buvo surengtos mini futbolo varžybos bei protų mūšis.

Šilutės mažųjų laivų uoste veiksmas vyko nuo ryto. Suruošti viską tikrai nėra lengva. Didysis Led ekranas, suolai, stalai, apšvietimas ir t.t. – už visa tai futbolo aistruoliai turėtų būti dėkingi bendruomenei „Rusnės šeima“, organizatoriams Jonui Grinčinaičiui, Ovidijui Norkui, Giedrei Lukšaitei, jų draugams, kurie mielai talkino, bei, žinoma, rėmėjams.

Norintieji galėjo rezervuoti staliukus, veikė uosto baras, kuris visus ištroškusius aprūpino gėrimais.

Mini futbolasfutbolas publika

Šiose varžybose dalyvavo tik 3 komandos: „Vokiečiai“, „Brigada“ ir „Šišablizgės“. Rungtynių trukmė – 5 min., varžybos vyko aikštelėje 10×15 m. Prieš kiekvienas rungtynes komandos turėjo teisę 2 min. daryti apšilimą, aikštėje vienu metu galėjo būti 3 žaidėjai, buvo žaidžiama be vartininko.

Įmušę įvartį žaidėjai turėdavo grįžti į savo vartų pusę, atidavę kamuolį varžovams. Nebuvo galima pradėti atakos tol, kol priešininkai negrįždavo į savo vartų pusę.

 Komandai, pradedančiai žaidimą, prieš smūgiuojant į vartus buvo privaloma atlikti bent 1 perdavimą, priešingu atveju įmuštas įvartis nebuvo įskaitomas.

Didelio susidomėjimo sulaukė „Brigados“ ir „Šišablizgių“ rungtynės, jų susitikimas baigėsi lygiosiomis, tad 1 minutę komandos žaidė 2 prieš 2. Ir per papildomą laiką nugalėtojai nepaaiškėjo, tad buvo žaidžiama 1 prieš 1 iki pirmo įvarčio. Jį įmušė „Brigados“ žaidėjas.

Vis dėlto tądien stipriausi buvo „Vokietukai“. Jie įveikė abi varžovų komandas ir džiaugėsi pirmąja vieta, „Brigada“ buvo antra, „Šišablizgių komanda – trečia.

futbolas zaidziaProtų mūšis

Varžytis protų mūšyje komandų užsiregistravo daugiau: „Pašyšiai“, „Portugalai“, „Ketvertukas“, „Brigada“, „No Name“, „Tyčia“.
Komandoms buvo užduodami klausimai, kuriuos visa publika galėjo matyti didžiajame ekrane. Klausimų buvo įvairių: nuo „Kas įmušė pirmąjį 2014 pasaulio čempionato įvartį?“ iki „Kas kiemo futbolo rungtynėse nusprendžia, kad žaidimas baigtas?“ Per skirtą laiką komandos turėjo parašyti teisingą atsakymą ir laukti kito klausimo.

Protų mūšis susidėjo iš dviejų dalių, abiejose – po 4 klausimus ir užduotį. Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad pirmąją vietą iškovojo „Brigada“.

Visi dalyviai buvo apdovanoti prizais, o svarbiausia – visi smagiai leido laiką iki Pasaulio futbolo čempionato finalo.

22.00 val., prasidedant argentiniečių ir vokiečių finalinei dvikovai, vakaro vedėja Ingrida Slavickaitė paklausė, kas už ką „serga“. Vos vienas kitas palaikė Argentiną, dauguma troško vokiečių pergalės. Ir smagu, kad būtent jie tapo 2014 m. Pasaulio futbolo čempionais.

Organizatoriai džiaugiasi pavykusiu renginiu, taip pat tuo, kad prie pelno nesiekiančios idėjos įgyvendinimo prisidėjo nemažai jaunimo. Pasak jų, uoste emocijas liejo apie 300 šilutiškių.