Pasaulio „Olimpinių vilčių“ varžybose – trys šilutiškiai

irkluotojai grizo is slovakijosTrys Šilutės sporto mokyklos irkluotojai, Lietuvos rinktinės nariai, Robertas Jankauskas, Tadas Čižauskas ir Lukas Mažonas dalyvavo pasaulio „Olimpie Hopes“ („Olimpinių vilčių“) varžybose Slovakijoje, Pieštany mieste. Šilutiškiai keturvietės baidarės irklavimo rungtyje su kolega panevėžiečiu pasiekė pusfinalio plaukimus.
Iš viso šiose pasaulinėse varžybose dalyvavo 27 šalių rinktinės.
Kadangi kiekvienoje rungtyje buvo leidžiama registruoti po du dalyvius, varžybos pasižymėjo dalyvių gausa. Ypač gausios buvo Vengrijos, Vokietijos, Australijos, JAV, Latvijos, taip pat Lietuvos delegacijos.

Europoje baidarių ir kanojų irklavimas labai populiarus, o Vengrijoje – sporto šaka Nr. 1. Ten ji taip pat mėgstama kaip pas mus krepšinis. Tad nenuostabu, kad ant nugalėtojų pakylos dažniausiai lipdavo Vengrijos sportininkai.
Lietuvos kanojininkai taip pat turi puikias tradicijas bei gerą mokyklą, todėl šiose varžybose jie iškovojo vieną pirmąją vietą, dvi antrąsias ir dvi trečiąsias vietas.

Baidarininkai pasirodė kukliau ir šį kartą medalių neiškovojo. Šilutiškiai T.Čižauskas, L.Mažonas, R.Jankauskas ir panevėžietis Kristijonas Kairys startavo keturviete baidare 200 metrų ir 1000 metrų distancijose, pateko į pusfinalio plaukimus. Ten buvo septinti ir į finalus nepateko.

Mūsų sportininkams tai buvo gera mokykla semiantis meistriškumo ir patirties tokio aukšto rango varžybose