Pasibaigus visiems 5 kroso etapams Šilutės SM – trečia!

F1 lapkritisLapkričio 11 dieną Smiltynėje (Klaipėda) vyko Lietuvos lengvosios atletikos kroso V etapas. Šilutės sporto mokyklos auklėtiniai, kuriuos treniruoja Stasys Oželis ir Lina Leikuvienė, iš varžybų grįžo ne tik su aukštais individualiais pasiekimais, bet ir su komandine trečiosios vietos taure. Aukščiausią pasiekimą ne tik komandos sudėtyje, bet visos Lietuvos mastu pelnė Justas Budrikas, jis Lietuvoje yra lyderis bėgant krosą ir vidutinius nuotolius jaunučių amžiaus grupėje.

Pagirtinas L.Leikuvienės auklėtinio Justo pasirodymas kroso etapuose, o paskutiniajame V etape Smiltynėje jis padėjo galutinį tašką. Penkiolikmetis J.Budrikas priklauso jaunučių grupei, gimusiai 2002-2003 m. Kroso varžybose kartu su 26 varžovais jis turėjo įveikti 2385 m distanciją, ir ją įveikė greičiausiai (08:11). Justas finišavo pirmas, komandai uždirbo 22 taškus, sau – aukso medalį.

Justas šiemet yra Lietuvoje lyderis bėgant krosą ir vidutinius nuotolius jaunučių amžiaus grupėje. Jis jau įtrauktas į 2018 metų jaunių Lietuvos rinktinės sąrašus, kaip ir jo treniruočių draugai Paulius Gudaitis 3000 m nuotolyje, Julija Baciūtė 2000 m kliūtiniame bėgime ir Osvaldas Guščius trišuolyje.

Komandos draugas P.Gudaitis taip pat dalyvavo kroso varžybose toje pačioje amžiaus grupėje, kaip ir Justas. Čia Paulius finišavo dešimtas ir komandai uždirbo svarbius 7 taškus.

Komandai taškų kroso varžybose uždirbo ir J.Baciūtė, kuri jaunių (2000-2001 m.) grupėje 3480 m nuotolyje finišavo devinta (8 tšk.).

Jaunuolių ir vyrų (1999 m. ir daugiau) grupėje varžėsi Kęstutis Mickus. Su gausiu dalyvių būriu Kęstutis bandė įveikti 7220 m nuotolį. Jis jį įveikė per 29:55 min. bei jaunuolių grupėje finišavo trečias (15 taškų komandai).

Komandai taškų pridėjo ir dar keletas sporto mokyklos auklėtinių. Jaunučių (gim. 2002-2003 m.) grupėje buvo bėgama 2385 m. Erestida Bagdonaitė finišavo aštunta (7 tšk.), Dija Jasaitė dešimta (3 tšk.). Mergaičių grupėje (gimusios 2004 m. ir jaunesnės) startavo trys auklėtinės, dviem iš jų pavyko iškovoti taškų komandai: Inga Nausėdaitė 10 v. (7 tšk.) ir Mija Pielikytė 12 v. (5 tašk.).

Treneriai dėkingi visai Šilutės sporto mokyklos lengvaatlečių komandai, nes ji  po visų penkių kroso etapų yra surinkusi 94 tšk. ir iškovojusi III vietos taurę tarp rajonų. Nusileidome tik Švenčionių (141 tšk.) ir Vilniaus r. (110 tšk.) komandoms.

Taip pat bendroje įskaitoje, susumavus penkis kroso taurės etapus aukštas ketvirtas vietas dar užėmė jaunė Julija Baciūtė ir jaunimo atstovas Kęstas Mickus.