Pasieniečio profesija domėjosi Šilutės mokiniai

 0420-Pagegiai-1-31682VSAT Pagėgių rinktinėje pirmadienį lankėsi  Šilutės Martyno  Jankaus pagrindinės mokyklos mokiniai.  Jie panoro susipažinti su sieną su Rusija saugančios rinktinės veikla ir pasieniečio profesija.

Ši mokykla dalyvauja projekte  „Šok į tėvų klumpes!“ Vienos į rinktinę atvykusios mokinės mama Viktorija Mikalauskienė dirba VSAT Pagėgių rinktinės Bendrųjų reikalų skyriuje vyriausiąja specialiste.0420-Pagegiai-3-31684

Projektu „Šok į tėvų klumpes!“ siekiama, kad  kiekvienas mokinys  turėtų galimybę susipažinti su įvairiomis profesijomis, darbo specifika.  Kad vaikai lengviau  planuotų  ir  ateityje pasirinktų būsimą profesinę veiklą, jiems suteikiama galimybė įvertinti gebėjimus ir pasitikrinti profesinį pasirinkimą realioje darbo vietoje – už mokyklos ribų.  Mokiniai taip geriau gali pažinti  įvairias užimtumo sritis, profesijos ypatumus ir karjeros galimybes, kaupti darbo patirtį, siekti profesinės motyvacijos bei planuoti būsimą karjerą.

VSAT pareigūnai svečiams pristatė pagrindines savo tarnybos funkcijas, papasakojo apie darbo specifiką, parodė tai iliustruojantį filmą. Mokiniai apžiūrėjo administracinį rinktinės pastatą, lankėsi muziejuje, įvertino sulaikytus kontrabandininkų automobilius, kurie yra saugomi prie rinktinės esančioje aikštelėje.

Bendrųjų reikalų skyriaus  vyriausioji  specialistė V. Mikalauskienė mokiniams ir juos atlydėjusioms pedagogėms papasakojo apie savo karjerą VSAT.   

0420-Pagegiai-2-31683Ji informavo apie reikalavimus, taikomus asmenims, norintiems tapti VSAT pareigūnais, paaiškino, kur galima mokytis, kokiems mokykloje dalykams skirti daugiau dėmesio.  Susitikimo metu  pasieniečiai vaikams pristatė  Pasieniečių mokyklą, mokymosi joje reikalavimus ir sąlygas.

Pasieniečių veikla neatskiriama  nuo kinologijos. Šilutės M. Jankaus pagrindinės mokyklos mokiniai turėjo galimybę stebėti  kinologų  Dariaus Altaravičiaus ir Šarūno Patarako  bei  jų tarnybinių šunų Elos ir Perlos pasirodymus.  

Keturkojai demonstravo sugebėjimus sulaikant sprukti bandančius valstybės sienos pažeidėjus, ieškojo mokinių išmėtytų daiktų, demonstravo bendro paklusnumo komandas.

Svečiai  dar apžiūrėjo  Pagėgių rinktinės pareigūnų iškovotų taurių kolekciją, sporto salę, nusifotografavo prie sienos ženklo.