Paskutinis vasaros pasispardymas „Kiškių dauboje“

Kiskiu dauba_12Paskutinę vasaros dieną šilutiškio Aurimo Zarembos vadovaujama komanda vėl surengė ekstremalų bėgimą „Kiškio dauba“, kuriame dalyvavo ne tik šilutiškiai, bet ir ekstremalai iš įvairių Lietuvos kampelių.
Neseniai „Kiškių dauboje“, sudėtingiausiame kliūčių ruože Lietuvoje nuvilnijo tarptautinės Karo policijos pratybos, o rugpjūčio 31-ąją vėl surengtas bėgimas ekstremalams. Ekstremalus bėgimas – tai fizinės ištvermės reikalaujantis bėgimas, kurio metu reikia įveikti A2Z Training parengtą 6 ir 1 km trasą, turinčią sukurtų kliūčių ruožą, rungiantis ir varžantis su kitais dalyviais žiūrovų apsuptyje.
Kiskiu dauba_7
Pasak renginio organizatorių, ekstremalaus bėgimo trasa „Kiškių dauba“ pritaikyta ir vaikams nuo 5 metų. Tai 1 kilometro ruožas su daug purvo bei 6 km distancija vyresniems nei 16 metų ekstremalams. Tai buvo paskutinis ekstremalus bėgimas „Kiškių dauboje“ šiais metais. Renginiui organizuoti reikėjo laiko ir didžiulės pagalbininkų komandos bei rėmėjų. Renginyje linksmybių netrūko: buvo pasakų personažai, batutai, putų patrankos, įvairios Vyganto Stoškaus sumanytos pramogos. Virš ekstremalų galvų motociklais skraidė motokroso klubo „Šilutės greitis“ nariai.

Ekstremalaus bėgimo 1 ir 6 km trasoje pirmieji purve turškėsi vaikai, vėliau vyrai ir moterys.

Mergaičių grupėje greičiausiai trasą įveikė Samanta Kraučenkaitė, Emilija Agintaitė ir Deimantė Vasiliauskaitė. Tarp berniukų greičiausi buvo Danielius Puodžiūnas, Andrius Auškelis ir Juras Reikertas. 12-16 metų grupėje startavo vienintelė mergina Dija Jasaitė, ji ir tapo nugalėtoja. Tarp berniukų greičiausias buvo Pijus Abramavičius, mažai atsiliko Neilas Gumuliauskas ir Ignas Bilevičius. Beja, vyrų grupėje varžėsi jo brolis Neimantas Bilevičius, jis tenkinosi 13 vieta.

6 km su daugybe sunkių kliūčių ruože varžėsi didžiausias būrys ekstremalų iš visų Lietuvos kampelių. Moterų grupėje nugalėjo Sandra Montvilė, antra buvo Evelina Kulikova, trečia Julija Baciūtė. Vyrų grupėje greičiausias buvo iš Stankiškių (Kintų sen.) kilęs Gediminas Simutis, kurio credo: „Pirmas mažas žingsnis yra didelio kelio pradžia“. Jis yra įkopęs į El Capitan sieną (JAV), už tai buvo pripažintas geriausiu 2009 m. Lietuvos alpinistu. Jis ne tik savo mokykloje rengia varžybas, bet ir vyko savanoriauti į Afriką. Gediminui teko organizuoti anti-AIDS bei jaunimo klubus mokyklose, ruošti įvairius šviečiamuosius pristatymus.
Antras atbėgo Kęstutis Genys, trečias Rimas Puodžiūnas iš Stoniškių.

Po apdovanojimų šilutiškiai rinkosi į Tomo Bagdonavičiaus koncertą.