Paskutinis vasaros turnyras – naujo sezono pradžia

Kumikata dziudoPaskutinį rugpjūčio savaitgalį Liepojoje (Latvija) vyko pirmasis po vasaros atostogų dziudo turnyras. Jis Šilutės dziudo klubo „Kumikata“ sportininkams tapo ir naujo sportinio sezono pradžia.
„Kumikatos“ sportininkai, treniruojami Rimvydo Lukošiaus, iškovojo visų spalvų medalius.

Vaikų grupėje bronzos medalį iškovojo Ignas Krilauskas, kitiems šioje grupėje sekėsi prasčiau.

Vyrų grupėje, savo svorio kategorijose, šilutiškis Edvardas Sagalec iškovojo čempiono vardą, o Uosis Knapkis, po įtemptos kovos finale, nusileido dziudoistui iš Rygos sporto klubo ir liko antroje vietoje.

Pasak trenerio R. Lukošiaus, Šilutės dziudo klubas – tai puiki galimybė vaikams bendrauti su bendraamžiais, mokytis disciplinos, lavinti žinias ir semtis dvasinių vertybių. Norint tapti dziudo meistru prireikia daugelio metų sunkaus darbo ir atsidavimo. Dziudo ne tik populiari sporto šaka, tai kartu ir moralinė vystymosi doktrina, išsaugojusi senovės samurajų dvasią ir garbės kodeksą. Dziudo imtynininkas – ar meistras, ar pradedantysis turi būti drąsus, neišdidus ir nuoširdus aplinkiniams.

Šios kovos meno įkūrėjas Dzigaro Kano savo meną skyrė harmoningos asmenybės ugdymui. Jis teigė, kad „dziudo tai ne tik savigyna be ginklo, tai dar ir kasdieninio gyvenimo filosofija“.
Visus norinčius dalyvauti sporto klubo veikloje treneris R. Lukošius kviečia registruotis iki rugsėjo 20 dienos.