Paspirtukai suaugusiems: dalykai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį

 

3Nors esame įpratę manyti, kad paspirtukais naudojasi tik vaikai ir paaugliai, juos vis dažniau nusprendžia išbandyti ir suaugusieji. Tai – itin patogi transporto priemonė, leidžianti aktyviai pajudėti, išvengti laiką švaistančių kamščių ar tiesiog smagiai praleisti laisvalaikį. Nors vis dar dažnai abejojama, ar tokia priemonė yra pritaikyta vyresniųjų rinkai, galite dėl to nesijaudinti – paspirtukai suaugusiems tinka ne mažiau nei vaikams, tačiau labai svarbu pasirinkti tinkamą variantą. Taigi prieš įsigydami naująją transporto priemonę, turėtumėte atkreipti dėmesį į tam tikrus aspektus.

1. Maksimalus naudotojo svoris. Tai pagrindinis kriterijus, kuris leis nuspėti ar pasirinktas paspirtukas tiks Jums, ar verčiau jį palikti mažiesiems. Prie kiekvieno modelio rasite nurodytą maksimalią transporto priemonės apkrovą, tačiau galite būti tikri – net ir tuomet, jei svarstyklės dažniausiai rodo skaičius, didesnius už 100, pavyks surasti sau tinkamą variantą. Keliaudami su tokiu paspirtuku jausitės stabiliai, tad geros emocijos bus garantuotos!

2. Jūsų kelionės maršrutas. Paspirtukai suaugusiems dažniausiai naudojami dviem tikslais – trumpoms poros kilometrų kelionėms bei kur kas ilgesnėms išvykoms. Nuo to priklausys ir tam tikros pasirinkimo detalės: jei ketinate įveikti neilgus atstumus, verčiau rinktis paprastesnius, lengvesnius modelius, tačiau jeigu laukia ilgesnės kelionės, atitinkamai vertėtų pagalvoti apie didesnį ir stabilesnį paspirtuką. Vertėtų įvertinti ir tai, ar dažnai teks jį nešiotis – tuomet atitinkamai reikėtų rinktis lengvą, kompaktiškai susilankstantį modelį.

3. Stabdžiai. Šiuo atveju viskas labai paprasta – Jums tereikia įsitinkinti, kad paspirtukas turi stabdžius. Tuomet galėsite išvystyti kur kas didesnį greitį ir ramiai jaustis artėjant posūkiams. Paspirtukai suaugusiems dažniausiai turi galinius stabdžius – jų tikrai pakanka saugioms kelionėms, tačiau jei esate ypač atsargus, galite paieškoti ir dvigubą sistemą turinčių modelių.

4. Išvystomas greitis. Šis kriterijus aktualus ne visiems, tačiau jei norite sparčiai pasiekti savo kelionės tikslą, tikrai pagalvosite, kuris paspirtukas tai leistų padaryti greičiau. Tikslių skaičių šiuo atveju sužinoti nepavyks, tačiau atkreipkite dėmesį, kad paspirtukai, turintys lygius, tvirtus ir kokybiškus ratukus leis išvystyti didesnį greitį, o toliau rezultatai priklausys tik nuo Jūsų įgūdžių ir sukauptos patirties. Ieškantiems greitos transporto priemonės, taip pat turėtų patikti sparčiai populiarėjantys elektriniai paspirtukai, su kuriais Jums patiems prireiks kur kas mažiau pastangų. Platų visų šių paspirtukų, riedžių, dviračių ir kitų transporto priemonių pasirinkimą rasite Pigu.lt el. parduotuvėje.

5. Ratukai. Šios detalės nuolat liečiasi su žeme ir iš esmės atlieka patį svarbiausią darbą, tad būtina atsižvelgti ir jų skersmenį. Optimaliu variantu dažniausiai laikomi 180mm skersmens ratukai – didesni variantai geriau sugers smūgius ir apsaugos nuo vibracijų, o mažesnius ratukus turintys paspirtukai pasižymės ir mažesniu svoriu. Tad tinkamiausias sprendimas priklausys nuo to, kokios naujosios transporto priemonės savybės Jums yra reikalingos.

Apsisprendus dėl visų šių parametrų, vertėtų pagalvoti ir apie paspirtuko dizainą. Nors tai tikrai nėra pats svarbiausias pasirinkimo kriterijus, visgi, su naująja transporto priemone būsite dažniau pastebimi, tad geriau jausitės išsirinkę širdžiai artimą spalvą. Gerai tai, jog paspirtukai suaugusiems gali būti pačių įvairiausių spalvų ir stilių, tad pavyks surasti tiek klasikinių, tiek ypač originalių modelių.