Pranašesnis gydymas
„Dėl prastai funkcionuojančių vožtuvų poodinėse kojų venose pacientai dažnai skundžiasi vienos ar abiejų kojų nuovargiu, maudimu, tinimu ar poodinių veninių mazgų išryškėjimu. Uždelsus gydyti pastebimas blauzdų odos patamsėjimas, vargina niežulys, pleiskanojimas, o neretai atsiveria ir skausmingos, negyjančios opos. Delsiantiems gali prasidėti ir venos sienelių uždegimas, susiformuoti krešuliai“, – sako dr. E. Stanevičiūtė. Siekiant pagerinti pacientų gyvenimo kokybę, Lietuvoje daugiau nei 15 metų atliekamos modernios lazerinės flebektomijos operacijos.
Valandą trunkančios operacijos metu, kontroliuojant echoskopu, per 2 mm dydžio dūrį odoje į pažeistą veną yra įkišamas lazerinis zondas ir vena iš vidaus veikiama lazerio spinduliu. Jeigu yra susidariusių poodinių veninių mazgų, jie šalinami per atskirus kelių milimetrų dydžio įdūrimus.
Naujausios kartos diodiniu lazeriu veikiant veną yra išgarinamas joje esantis vanduo, todėl vena „užsiklijuoja“ ir ja nustoja tekėti kraujas. Lyginant su ankstesniais venų varikozės gydymo metodais, trumpesnių bangos ilgių lazeriais ir ypač atviromis chirurginėmis operacijomis, aplinkiniai audiniai yra mažiau pažeidžiami, todėl sumažėja komplikacijų, žaizdos supūliavimo rizika, vieta greičiau sugyja. Pacientai jaučia mažiau skausmo bei gali greičiau grįžti į sau įprastą gyvenimą.
Prieš operaciją aplink minėtą veną po oda yra suleidžiami nuskausminamieji vaistai, atskiriantys veną nuo aplinkinių audinių ir dar labiau sumažinantys pažeidimų pavojų.
Reikalauja pasiruošimo
Norėdami operacijos pagalba pagerinti kojų venų būklę, pacientai turi kreiptis į kraujagyslių chirurgus. Kojų venos ištiriamos echoskopu dvigubo skenavimo būdu, leidžiančiu tiksliai įvertinti venų vožtuvų būklę ir kraujagyslių praeinamumą.
„Daug dėmesio skiriame paciento bendros sveikatos įvertinimui. Jie turi pasidaryti bendrus kraujo tyrimus, elektrokardiogramą, rekomenduojama nutraukti tam tikrų medikamentų vartojimą – atsisakyti kraują skystinančių preparatų ir hormoninių kontraceptinių tablečių”, – akcentuoja E. Stanevičiūtė.
Didelį antsvorį turintiems pacientams rekomenduojama numesti svorio, mat antsvoris didina giliųjų venų trombozės riziką po operacijos. Prieš operaciją pacientas turėtų bent 6 val. nevalgyti ir negerti. Atlikus flebektomiją, pacientui dar operacinėje yra užmaunama kompresinė kojinė, kurią jis turi mūvėti visą dieną, o prieš miegą gali nusiimti.
Nors pradėti vaikščioti būtina iškart po operacijos, apie mėnesį rekomenduojama susilaikyti nuo didelio fizinio krūvio, maudymosi vonioje, kaitinimosi pirtyse, ilgesnių kelionių. Pirmą savaitę rekomenduojama nešlapinti kojos tose vietose, kur yra žaizdelės, antrą savaitę jau galima nuimti likusius tvarsčius ir maudytis duše.
Atlikus operaciją sumažėja arba visai išnyksta kojų sunkumo, maudimo ir tempimo jausmas, pagerėja ir estetinis jų vaizdas, todėl pacientai gali vėl džiaugtis pagerėjusia gyvenimo kokybe.
BNS inf.
Rašyti atsakymą