Pasveikintas jubiliatas, susidraugavęs su medžiu

Toks jau tas gyvenimas - amžinai kažko laukti, baigti ir vėl pradėti darbus, vis stengtis padaryti tai, ko dar nepadarei. Taip galima trumpai apibūdinti saugiškio Kazimiero Straukos gyvenimą.

Kartu su sveikintojais ir tądien buvusiais šeimos nariais jubiliatas nusifotografavo atminčiai.

90-metis K. Strauka daugiau kaip penki dešimtmečiai gyvena Saugose. Čia vaikai užauginti, darbai dirbti, sodyba išpuoselėta, bendruomenės veikloje dalyvauta. Auksarankio darbai kalba patys už save – nuo pat jaunystės „susidraugavęs“ su medžiu, tam paskyrė visą gyvenimą. Ir ko tik Kazimieras negamino: langus, duris, karstus, suolus, stalus, kėdes, stalelius su veidrodžiu, verpimo ratelius, skulptūrėles. Svariausias darbas – altorius Saugų šv. Kazimiero bažnyčioje. O kiek dar medžio dirbinių prie namų!

Pasak Socialinės paramos skyriaus vedėjo Alvido Šimelionio, atvykusio pasveikinti jubiliato, net norėdamas neatspėsi kiek metų už Kazimiero pečių. Jubiliatas guvus, noriai bendraujantis, o bendraudamas ir šmaikštesnį žodelį randa, visiems gerą nuotaiką dalina.

Kartu su vienintele gyvenimo moterimi, sutuoktine Genovaite Janina, išgyveno daugiau kaip šešis dešimtmečius. Susilaukė keturių vaikų, vieną palaidojo. Trys savarankiškai gyvenantys tėveliais rūpinasi. Šiandien Kazimieras turtingas 9 vaikaičiais ir 9 provaikaičiais.

Jubiliejaus proga saugiškį K. Strauką pasveikino ir Saugų seniūnas Arvydas Stonis su socialinio darbo organizatore Daiva Kazlauskiene.